Ogłoszenia duszpasterskie
5 Niedziela Wielkiego Postu – 7 kwietnia 2019 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

Dziś o godz. 14.45 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które wygłosi ks. Andrzej Króliczek. A o 18.00, zapraszamy do kościoła na wielkopostne czuwanie – „Modlitwa w Ogrójcu” – które poprowadzi oaza młodzieżowa i oaza rodzin.

W zwykłe dni Wielkiego Postu (z wyjątkiem piątków) jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00.

W poniedziałek, 8 kwietnia kancelaria będzie nieczynna.

W czwartek po wieczornej Mszy św. odbędzie się kolejne spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej – gdyby były jakieś tematy do omówienia – prosimy zgłaszać członkom PRD.

W piątek po Mszy św. porannej Droga Krzyżowa dla seniorów, o 16.00 Droga Krzyżowa dla dzieci, o 17.15 Msza św. wieczorna (!!) i ok 18.00 Droga Krzyżowa ulicami Brzezinki (rozpoczniemy na parkingu przy skrzyżowaniu ul. Laryskiej, Orzeszkowej oraz Transportowców i przejdziemy ul. Orzeszkowej, Leśną, Reja, Boczną Starowiejską, Chrzanowską i Damrota do kościoła).

Za tydzień Niedziela Palmowa. Uroczysta procesja z palmami odbędzie się w czasie Mszy św. o 11.15. Rozpoczniemy pod dzwonnicą. Palmy będziemy błogosławić także w czasie każdej Mszy św. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby remontowe (!) naszej parafii, a przed kościołem wolontariusze Hospicjum „Cordis” będą sprzedawać pisanki, z których dochód przeznaczony jest na działalność hospicjum.

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze kolejny odcinek wielkopostnego cyklu „Droga Krzyża. Wchodzę” – o drodze krzyżowej Jezusa, a także o Wielkiej Nocy oraz o objawieniach maryjnych w Kibeho. Do GN dołączony jest dodatek poruszający film o założycielu Jezuitów p.t. „Ignacy Loyola. Żołnierz – Grzesznik – Święty”.

Na stoliku z prasą znajdują się paschaliki – świece wielkanocnego działa „Caritas”. Ofiarę za świecę w wysokości 6 zł prosimy wrzucić do skarbony za prasę.

  

Wielkopostny dzień skupienia dla samorządowców miast, powiatów i gmin zatytułowany: „W mocy Bożego Ducha. Rola darów Ducha Świętego w kształtowaniu sumienia” odbędzie się w sobotę 13 kwietnia br. od godz. 10.00 m.in. w sanktuarium piekarskim oraz w parafii św. Marii Magdaleny w Tychach.

Wielkopostny dzień skupienia dla nauczycieli katowickich szkół odbędzie się w czwartek 11 kwietnia br. od godz. 16.00 w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownych w Katowicach.

Chorych i starszych parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę 13 kwietnia br. po Mszy św. porannej. Prosimy zgłaszać ich w zakrystii lub w kancelarii. W tym roku chcielibyśmy zanieść naszym starszym i chorym parafianom m.in. ręcznie wykonane pisanki – prosimy, jeśli to możliwe o zrobienie takich wielkanocnych pisanek i przyniesienie ich na probostwo do czwartku.

Jest jeszcze kilka miejsc na wyjazd do Teatru w Cieszynie na „Mękę Pańską” w przyszłą niedzielę 14.04. Koszt 50 zł, wyjazd o 13.45 spod kina Znicz. Zapisy w zakrystii. Na przedstawienie Męki Pańskiej zaprasza również parafia w Kosztowach – w piątek, sobotę i niedzielę.

Od wtorku wielkanocnego do czwartku do godz. 12.00 (23-25 kwietnia br.) odbędzie się zbiórka elektrośmieci na rzecz Stowarzyszenia Kościół w Potrzebie. Elektrośmieci można przynosić na podwórko probostwa. Jeśli ktoś nie ma możliwości dostarczenia – proszę zgłosić, przyjedziemy.

  

Prezydent Miasta Mysłowice zaprasza na zebrania wyborcze do Rad Dzielnicy:

- Dzielnicy Kosztowy – w poniedziałek 8.04. br. o godz. 18.00 w SP 16;

- Dzielnicy Morgi – w środę 10.04. br. o godz. 18.00 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2.