Ogłoszenia duszpasterskie
4 Niedziela Wielkiego Postu - Laetare – 31 marca 2019 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

Dziś o godz. 14.45 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które wygłosi ks. Andrzej Króliczek.

W zwykłe dni Wielkiego Postu (z wyjątkiem piątków) jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00.

W poniedziałek, 1 kwietnia kancelaria będzie nieczynna, natomiast o 18.45 w oratorium spotkanie młodzieży kl. VII SP w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

Świecka Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego zaprasza na spotkanie, które odbędzie się w środę, 3 kwietnia, o 16.30 w klasztorze Sióstr Służebniczek.

W piątek po Mszy św. porannej Droga Krzyżowa dla seniorów, o 16.00 Droga Krzyżowa dla dzieci, a o 17.15 Droga Krzyżowa dla wszystkich. Kartki z wypominkami za zmarłych na Drogę Krzyżową można przynosić do zakrystii.

W przyszła niedzielę, 7 kwietnia br. o 18.00, zapraszamy do kościoła na wielkopostne czuwanie – „Modlitwa w Ogrójcu” – które poprowadzi oaza młodzieżowa i oaza rodzin.

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze kolejny odcinek wielkopostnego cyklu „Droga Krzyża. Wchodzę” – o biczowaniu Jezusa, a także o konieczności rozeznawania duchowego. Do GN dołączony jest dodatek – „Ziołowa apteczka na wiosnę”. Za tydzień do GN będzie dołączony poruszający film „Ignacy Loyola”.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w kolejnej akcji Caritas „Tak-Pomagam!” wszystkim ofiarodawcom oraz wolontariuszom parafialnej Caritas za ofiarną pracę. W czasie akcji ofiarowaliście ok. 300 kg żywności. Bóg zapłać!

Na stoliku z prasą znajdują się paschaliki – świece wielkanocnego działa „Caritas”. Ofiarę za świecę w wysokości 6 zł prosimy wrzucić do skarbony za prasę.

 

5 kwietnia 2019 r. wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Rozpoczęcie o 20.00 w kościele na Bończyku. Informacje i zapisy na fb – profil EDK Mysłowice – oraz na www.edk.org.pl. Droga krzyżowa ulicami Brzezinki odbędzie się 12 kwietnia br.

Wielkopostny Dzień Skupienia dla Nauczycieli będzie w sobotę 6. kwietnia, początek o 13.00 w kaplicy Sióstr Boromeuszek przy ul. Starokościelnej.

Chorych i starszych parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę 13 kwietnia br.

W niedzielę 14 kwietnia organizowany jest wyjazd do Teatru w Cieszynie na „Mękę Pańską”. Koszt 50 zł, wyjazd o 13.45 spod kina Znicz. Zapisy w zakrystii.

Od wtorku wielkanocnego do czwartku do godz. 12.00 (23-25 kwietnia br.) odbędzie się zbiórka elektrośmieci na rzecz Stowarzyszenia Kościół w Potrzebie. Elektrośmieci można przynosić na podwórko probostwa. Jeśli ktoś nie ma możliwości dostarczenia – proszę zgłosić, przyjedziemy.

 

Prezydent Miasta Mysłowice zaprasza na zebrania wyborcze do Rad Dzielnicy:

- Dzielnicy Kosztowy – w poniedziałek 8.04. br. o godz. 18.00 w SP 16, ul. J. Chromika 3;

- Dzielnicy Morgi – w środę 10.0. br. o godz. 18.00 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2, ul. Wybickiego 79.