3 Niedziela Wielkiego Postu – 24 marca 2019 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na archidiecezję – na wsparcie Domu Księży Emerytów i Sądu Metropolitalnego. A po Mszach św. odbędzie się zbiórka na Fundusz Misyjny Ad Gentes. Bóg zapłać za wszystkie Wasze ofiary.

Dziś o godz. 14.45 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które wygłosi ks. Andrzej Króliczek.

W zwykłe dni Wielkiego Postu (z wyjątkiem piątków) jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00.

Jutro, w poniedziałek, będziemy przeżywać Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – dzień Świętości Życia. Msze św. o 8.00, 9.30, 16.00 i 18.00. Na każdej Mszy w czasie przygotowania darów będzie można złożyć deklarację Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego (deklaracje do zabrania na stoliku z prasą). A po Mszy św. wieczornej (ok. 18.45) w oratorium odbędzie się spotkanie dla rodziców uczniów klas VIII SP i III Gim.

W piątek po Mszy św. porannej Droga Krzyżowa dla seniorów, o 16.00 Droga Krzyżowa dla dzieci, a o 17.15 Droga Krzyżowa dla wszystkich. Kartki z wypominkami za zmarłych na Drogę Krzyżową można przynosić do zakrystii.

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze kolejny odcinek wielkopostnego cyklu „Droga Krzyża. Wchodzę”, a także o spowiedzi i o Zwiastowaniu. Do GN dołączony jest dodatek – wzór rachunku sumienia.

XV Zbiórka Żywności pod hasłem „Tak-Pomagam” będzie przeprowadzona 29 i 30 marca br. Celem zbiórki jest zgromadzenie żywności z długim terminem przydatności do spożycia, z których będą przygotowane paczki dla najbardziej potrzebujących osób i rodzin. Zbiórka odbędzie się w wielu sklepach, m.in. w naszym sklepie „SPOŁEM” przy ul. Brzezińskiej w piątek od 8.00 i w sobotę od 7.00 do zamknięcia sklepu.

5 kwietnia 2019 r. wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Rozpoczęcie o 20.00 w kościele na Bończyku. Informacje i zapisy na fb – profil EDK Mysłowice – oraz na www.edk.org.pl.

Wielkopostny Dzień Skupienia dla Nauczycieli będzie w sobotę 6. kwietnia, początek o 13.00 w kaplicy Sióstr Boromeuszek przy ul. Starokościelnej.

W niedzielę 14 kwietnia organizowany jest wyjazd do Teatru w Cieszynie na „Mękę Pańską”. Koszt 50 zł, wyjazd o 13.45 spod kina Znicz. Zapisy w zakrystii.

Państwowa Straż Pożarna apeluje o niewypalanie traw i nieużytków rolnych, z powodu zagrożeni dla mienia i życia ludzi. Apel – w gablocie.

- śp. Wanda Klauza-Ząbkowska, l. 87

- śp. Helmut Roland, l. 89