Ogłoszenia duszpasterskie

2 Niedziela Wielkiego Postu – 17 marca 2019 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby remontowe naszej parafii. Bóg zapłać za wszystkie Wasze ofiary.

Dziś o godz. 14.45 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które wygłosi ks. Andrzej Króliczek.

W zwykłe dni Wielkiego Postu (z wyjątkiem piątków) będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00.

W piątek po Mszy św. porannej Droga Krzyżowa dla seniorów, o 16.00 Droga Krzyżowa dla dzieci, a o 17.15 Droga Krzyżowa dla wszystkich. Kartki z wypominkami za zmarłych na Drogę Krzyżową można przynosić do zakrystii.

Za tydzień o 15.30 Msza św. w intencji naszych pielgrzymów do Ziemi Świętej, a potem spotkanie. A kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na archidiecezję – na wsparcie Domu Księży Emerytów i Sądu Metropolitalnego. A po Mszach św. odbędzie się zbiórka na Fundusz Misyjny Ad Gentes.

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze drugi odcinek wielkopostnego cyklu „Droga Krzyża. Wchodzę” – o sądzie nad Jezusem i naszym sądzeniu, o tym, po czym poznaje się prawdziwego mężczyznę oraz o nowoczesnej jałmużnie – na czym polega.

Spotkanie uczniów kl. VII w ramach przygotowania do bierzmowania w poniedziałek 18.03.2019 r. o godz. 18.45 w oratorium. Spotkanie dla rodziców uczniów klas VIII SP i III Gim. w poniedziałek 25.03.2019 r. po Mszy św. wieczornej.

5 kwietnia 2019 r. wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Rozpoczęcie o 20.00 w kościele na Bończyku. Informacje i zapisy na fb – profil EDK Mysłowice – oraz na www.edk.org.pl.

Bierzmowanie młodzieży naszej parafii odbędzie się w sobotę, 27.04.2019 r.

Prosimy o posprzątanie przy swoich grobach - zniszczenia po wichurze - na naszym cmentarzu.

 

Szkoła Sportowa w Mysłowicach przy ul. Gwarków 1 serdecznie zaprasza zainteresowane dzieci wraz z opiekunami w środę 20 marca na godz. 17.00 na dzień otwarty. Wszyscy zostaną zabrani w podróż zaczarowanym pociągiem do świata smerfów. Podczas dnia otwartego przewidziano: przedstawienie, doświadczenia oraz wiele smerfnych niespodzianek. Szkoła informuj również, że w nowym roku szkolnym 2019/2020 w szkole sportowej będą odbywały się specjalistyczne zajęcia sportowe z: tenisa stołowego, judo, piłki nożnej, szachów i lekkiej atletyki.

Prezydent Miasta Mysłowice zaprasza na zebrania wyborcze do Rad Dzielnicy:

- Dzielnicy Brzezinka – w poniedziałek 18.03. br. o godz. 18.00 w MOK - Kinie Znicz, ul. Laryska 5

- Dzielnicy Larysz-Hajdowizna – w środę 20.03. br. o godz. 18.00 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3, ul. Laryska 101.

W ostatnim czasie zmarli:

- śp. Stefan Gwóźdź, l. 64, zam. przy ul. Reja 54 (DPS)

- śp. Marian John, l. 66, zam. przy ul. Brzezińskiej 51a

- śp. Anna Huber, l. 28, zam. przy ul. Transportowców 1

- śp. Helena Kula, l. 88, zam. w Rudzie Śl. (poprzednio w Brzezince)

- śp. Damian Ćwięczek, l. 55, zam. przy ul. Różanej 38