1 Niedziela Wielkiego Postu – 10 marca 2019 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za wszystkie Wasze ofiary. Obchodzimy dziś Niedzielę Trzeźwości - chcemy modlić się w intencji trzeźwości naszych rodzin i naszego społeczeństwa. Zachęcamy również do podjęcia abstynencji od napojów alkoholowych i danie świadectwa przez wpis do parafialnej Księgi Trzeźwościowej, która znajduje się na ołtarzu Bożego Miłosierdzia.

Dziękujemy za udział i gorliwą modlitwę w czasie rekolekcji wielkopostnych i nabożeństwa czterdziestogodzinnego. Szczególnie serdecznie dziękujemy starszym i chorym parafianom, którzy włączyli się duchowo przez ofiarę modlitwy i cierpienia w ten święty czas.

Dziś o godz. 14.45 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które wygłosi wikariusz z Brzęczkowic ks. Andrzej Króliczek, a o 15.30 w salce przy probostwie odbędzie się spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja – zapraszamy!

W zwykłe dni Wielkiego Postu (z wyjątkiem piątków) będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00.

Świecka Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego zaprasza na spotkanie, które odbędzie się w środę 13.0.2019 r. o godz. 16.30 w klasztorze Sióstr Służebniczek.

W piątek po Mszy św. porannej Droga Krzyżowa dla seniorów (eksperymentalnie), o 16.00 Droga Krzyżowa dla dzieci, a o 17.15 Droga Krzyżowa dla wszystkich. Kartki z wypominkami za zmarłych na Drogę Krzyżową można przynosić do zakrystii.

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby remontowe naszej parafii.

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze pierwszy odcinek wielkopostnego cyklu pod hasłem „Droga Krzyżowa. Wchodzę” – o naśladowaniu Jezusa w godzeniu się z wolą Bożą i przeżywaniu osamotnienia w cierpieniu, a także o sensie umartwienia i pokuty oraz o tym, dlaczego nie należy spełniać wszystkich zachcianek dzieci.

Spotkanie uczniów kl. VII w ramach przygotowania do bierzmowania w poniedziałek 18.03.2019 r. o godz. 18.45 w oratorium. Spotkanie dla rodziców uczniów klas VIII SP i III Gim. w poniedziałek 25.03.2019 r. po Mszy św. wieczornej.

5 kwietnia 2019 r. wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Rozpoczęcie o 20.00 w kościele na Bończyku. Informacje i zapisy na fb – profil EDK Mysłowice – oraz na www.edk.org.pl.

Bierzmowanie młodzieży naszej parafii odbędzie się w sobotę, 27.04.2019 r.

Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Brzezince zaprasza uczniów i rodziców zainteresowanych nauką w klasach dwujęzycznych na dzień otwarty, który odbędzie się we wtorek 12 marca br. w godz. 16.30-18.30 w budynku szkoły. W programie wiele ciekawych zajęć oraz słodki poczęstunek. Szczegóły na plakacie.

W ostatnim czasie zmarła:

- śp. Alicja Nowaczyk, l. 62