Ogłoszenia duszpasterskie
8 Niedziela Zwykła – 3 marca 2019 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na bieżące potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za wszystkie Wasze ofiary. Od dziś rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do podjęcia abstynencji od napojów alkoholowych i danie świadectwa przez wpis do parafialnej Księgi Trzeźwościowej.

Dziś o godz. 15.00 nieszpory niedzielne – zapraszamy.

W Środę Popielcową wraz z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Msze św. o 8.00, 9.30, 16.00 i 18.00. Kolekta tego dnia to tzw. jałmużna postna. Popielec jest dniem postu i wstrzemięźliwości (postu ilościowego [od 18 do 60 roku życia] i jakościowego [od 14 roku życia]).

W środę rozpoczniemy również parafialne rekolekcje wielkopostne pt. „Rozdzierajcie serca, nie szaty”, a naszym przewodnikiem będzie ks. Rafał Skitek. W związku z tym chcemy zaprosić osoby chore z naszej parafii do modlitwy – ofiarowania swojej modlitwy w różnych intencjach – m.in. o duchowe owoce rekolekcji wielkopostnych. Prosimy, by osoby opiekujące się chorymi dziś zabrały obrazek – deklarację. Te deklaracje wypełnione przez osoby chore (lub na ich prośbę) prosimy przynieść w środę popielcową – w czasie każdej Mszy św. będą przyniesione do ołtarza.

W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca z modlitwami o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

Czterdziestogodzinne Nabożeństwo, które polega na całodziennej Adoracji NS, będziemy przeżywać w czwartek, piątek i sobotę po Popielcu. Zachęcamy do nawiedzenia NS w ciągu tych dni oraz do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania – w tych dniach dodatkowo od 16.00 do Mszy św. wieczornej.

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych – Drodze Krzyżowej (w piątki o 16.00 dla dzieci i o 17.15 dla dorosłych) i Gorzkich Żalach (w niedziele o 14.45). Kazania pasyjne głosił będzie w tym roku ks. Andrzej Króliczek – wikariusz w Brzęczkowicach. Kartki z wypominkami za zmarłych na Drogę Krzyżową można przynosić do zakrystii.

W najbliższą sobotę, 9.03.2019 r., odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych i osłabionych wiekiem parafian – prosimy zgłaszać ich w zakrystii.

Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza członków i sympatyków na spotkanie, które odbędzie się w przyszłą niedzielę 10.03.2019 r. o 15.30 w salce przy probostwie.

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze przeczytamy m.in. o tym „Koto kocha Kościół” czyli o prawdziwej miłości Jezusa Chrystusa do Kościoła, o łasce uświęcającej, która jest potrzebna, aby dobrze żyć oraz o gwałtownym wzroście objawień maryjnych pod koniec XX w. Jest też wielkopostny numer Małego Gościa Niedzielnego.

Publiczna Szkoła Podstawowa Jezuitów w Mysłowicach, przy ul. Powstańców 19, prowadzi nabór na nowy rok szkolny do wszystkich klas. Szkoła zaprasza na dzień otwarty w czwartek 7 marca br., w godz. 16.00-19.00. Szczegóły na plakatach i ulotkach.

- Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Brzezince zaprasza uczniów i rodziców zainteresowanych nauką w klasach dwujęzycznych na dzień otwarty, który odbędzie się we wtorek 12 marca br. w godz. 16.30-18.30 w budynku szkoły. W programie wiele ciekawych zajęć oraz słodki poczęstunek. Szczegóły na plakacie.

 

W ostatnim czasie zmarli:

- śp. Paweł Żymła, l. 82

- śp. Roman Garbacz, l. 71