Ogłoszenia duszpasterskie
7 Niedziela Zwykła – 24 lutego 2019 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za wszystkie Wasze ofiary.

Dziś o godz. 15.00 nieszpory niedzielne – zapraszamy.

Jutro, w poniedziałek, 25.02.2019 r. o godz. 18.45 w kościele odbędzie się spotkanie dla uczniów klas VI SP w ramach przygotowania do Bierzmowania.

W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00. W piątek Msza św. szkolna – serdecznie zapraszamy dzieci, a rodziców i dziadków prosimy o przypomnienie dzieciom o tej Mszy.

W tym tygodniu przypadają I piątek i I sobota miesiąca z tradycyjnymi nabożeństwami. W sobotę rozpoczniemy nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca w duchu fatimskim.

Wczoraj rozpoczęliśmy Nowennę Pompejańską, która polega na codziennym odmawianiu 15 tajemnic różańca przez 54 dni w konkretnej intencji modlącego się. Od poniedziałku do piątku jedną część różańca będziemy odmawiać przed Mszą św. wieczorną (o 17.30), a dwie po Mszy św. wieczornej, natomiast w soboty i w niedziele wszystkie 3 części po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Więcej informacji na temat Nowenny Pompejańskiej w ulotkach z tyłu kościoła.

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze przeczytamy m.in. o tym, dlaczego Jezus chciał, aby Kościół miał strukturę hierarchiczną, o nadzwyczajnych szafarzach Komunii św. – kim są?, oraz o kościelnym savoir-vivre – czyli jak się zachować w kościele. Jest też nowy Mały Gość Niedzielny z dodatkiem – kalendarzem na Wielki Post, który pomoże dobrze wykorzystać ten czas oraz podwójny wywiad z Robertem Kubicą…

Informujemy, że tegoroczne parafialne rekolekcje wielkopostne będziemy przeżywać od środy popielcowej do soboty po Popielcu (6-9.03.2019 r.), a naszym przewodnikiem duchowym w tym czasie będzie ks. Rafał Skitek, redaktor naczelny Radia eM.

Publiczna Szkoła Podstawowa Jezuitów w Mysłowicach, przy ul. Powstańców 19, prowadzi nabór na nowy rok szkolny do wszystkich klas. Szkoła zaprasza na dzień otwarty 7 marca, w godz. 16.00-19.00. Szczegóły na plakatach i ulotkach.

 

W ostatnim czasie zmarła:

- śp. Teresa Piprek, l. 82