Ogłoszenia duszpasterskie
6 Niedziela Zwykła – 17 lutego 2019 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby remontowe naszej parafii. Modlimy się za naszych pielgrzymów, którzy chodzą śladami Jezusa w Ziemi Świętej.

Dziś o godz. 15.00 nieszpory niedzielne – zapraszamy.

W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00. Pierwsze pół godziny Adoracji będzie prowadzone przez ADS - modlitwa o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

W piątek przypada święto Katedry św. Piotra – modlimy się szczególnie za następcę św. Piotra – papieża Franciszka.

Od soboty 23 lutego rozpoczynamy Nowennę Pompejańską, która polega na codziennym odmawianiu 15 tajemnic różańca przez 54 dni w konkretnej intencji modlącego się. Od poniedziałku do piątku jedną część różańca będziemy odmawiać przed Mszą św. wieczorną (o 17.30), a dwie po Mszy św. wieczornej, natomiast w soboty i w niedziele wszystkie 3 części po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Więcej informacji na temat Nowenny Pompejańskiej w ulotkach z tyłu kościoła.

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

Dziękujemy za wsparcie projektu misyjnego ks. Edwarda Gorczatego – przez zbiórkę przed tygodniem i przez ofiary do skarbonek w stajence. Ofiary te zostaną przekazane w najbliższym czasie naszemu misjonarzowi.

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze przeczytamy m.in. o modlitwie, bez której nie da się normalnie żyć i przez którą Bóg rozmnaża nasz czas; o tym jak się uczy cudze dzieci – czyli o blaskach i cieniach pracy nauczycieli oraz o hiszpańskim modelu relacji Kościoła i państwa. Jest też nowy numer Małego Gościa Niedzielnego z dodatkiem – kalendarzem na Wielki Post, który pomoże dobrze wykorzystać ten czas oraz podwójny wywiad z Robertem Kubicą – o czym marzy obecnie oraz o czym marzył przed 19 laty, kiedy miał 15 lat…

Bierzmowanie młodzieży naszej parafii odbędzie się w sobotę, 27.04.2019 r.

 

W ostatnim czasie zmarła:

- śp. Elżbieta Deja, l. 76