Ogłoszenia duszpasterskie
5 Niedziela Zwykła – 10 lutego 2019 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji – m. in. na remont Kolegium Polskiego w Rzymie. A po Mszach św. zostanie przeprowadzona zbiórka przed kościołem na cele misyjne, na projekt ks. Edwarda Gorczatego, który duszpasterzuje w Tanzanii.

Dziś o godz. 15.00 nieszpory niedzielne – zapraszamy.

Jutro, w poniedziałek, przypada wspomnienie NMP z Lourdes – Światowy Dzień Chorych. O godz. 8.00 będziemy sprawować Mszę św. w intencji chorych naszej parafii oraz osób, które ich pielęgnują.

W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca – po Mszy św. porannej Koronka do Miłosierdzia Bożego przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

W sobotę nasi pielgrzymi wyruszają do Ziemi Świętej – zbiórka o 10.45.

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze przeczytamy m.in. o tym, dlaczego Maryja płakała nad światem, czyli o orędziu Matki Bożej z Akity oraz nadprzyrodzonych wydarzeniach, które towarzyszyły objawieniom przez wiele lat; o zwołaniu Soboru Watykańskiego II sześćdziesiąt lat później; oraz o mowie nienawiści.

Bierzmowanie młodzieży naszej parafii odbędzie się w sobotę, 27.04.2019 r.

 

W ostatnim czasie zmarli:

- śp. Hubert Hyacent, l. 86

- śp. Ks. Benedykt Hałota, l. 72, pochodzący z naszej parafii emerytowany proboszcz w Katowicach Podlesiu