Ogłoszenia duszpasterskie
IV Niedziela zwykła – 3 lutego 2019 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. „Bóg zapłać” za każdy dar.

W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna wg zwykłego porządku.

Jutro, w poniedziałek, po Mszach św. będziemy udzielali błogosławieństwa św. Błażeja. A we wtorek przypada wspomnienie św. Agaty – można przynieść do pobłogosławienia chleb, sól i wodę.

Świecka Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego zaprasza na spotkanie, które odbędzie się w środę 6 lutego br. o godz. 16.30 w klasztorze Sióstr Służebniczek.

W czwartek przypada I czwartek miesiąca z modlitwą o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. od 17.00. Katecheza dla dorosłych w czwartek o 19.00 na probostwie.

W sobotę, 9.02.2019 r., po Mszy św. porannej odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych i osłabionych wiekiem parafian. Prosimy zgłaszać ich w zakrystii lub w kancelarii.

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji – m. in. na remont Kolegium Polskiego w Rzymie. A po Mszach św. zostanie przeprowadzona zbiórka przed kościołem na cele misyjne, na projekt ks. Edwarda Gorczatego, który duszpasterzuje w Tanzanii.

Zachęcamy do przeczytania najnowszego numeru Gościa Niedzielnego, w którym można przeczytać m. in. o tym, że przebaczenie to decyzja, a nie zmiana emocji oraz o tym, że dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych. Do GN dołączony jest obrazek z modlitwą rodziców za dzieci.

W niedzielę 10.02. o godz. 12.00 w kościele na Bończyku odprawiona będzie Msza św. za wszystkich tragicznie zmarłych górników na KWK Mysłowice, z pobłogosławieniem tablic ku czci górników, którzy zginęli w latach 1945 - 2003, przeniesionych z terenu dawnej KWK Mysłowice.

 

W ostatnim czasie zmarła:

- śp. Małgorzata Szlachta, l. 63