Ogłoszenia duszpasterskie
III Niedziela zwykła – 27 stycznia 2019 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Serdeczne „Bóg zapłać” za każdy dar.

Zapraszamy na dzisiejszy koncert kolędowy w wykonaniu chóru parafialnego z Brzęczkowic Vox Dei po Mszy o 11.15. Ostatnie już w tym roku nieszpory kolędowe dziś o 15.00. Dziś też kolęda dodatkowa dla rodzin, które o to prosiły, od godz. 14.00.

W tym tygodniu przypadają I piątek i I sobota miesiąca wraz z tradycyjnymi nabożeństwami. Zachęcamy do spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej. Ze względu na przypadające w sobotę święto Ofiarowania Pańskiego nabożeństwo 5 pierwszych sobót miesiąca w duchu fatimskim rozpoczniemy w marcu.

W piątek po wieczornej Mszy św. na probostwie spotkanie parafialnego zespołu Caritas.

W sobotę przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, czyli MB Gromnicznej. Jest to również I sobota miesiąca oraz Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. o 8.00, 9.30, 16.00 i 18.00. W czasie każdej Mszy św. pobłogosławimy gromnice (prosimy, by gromnice były z okapnikami, by nie niszczyć ławek w kościele). Kolekta tego dnia jest przeznaczona na zakony kontemplacyjne.

W niedzielę przypada wspomnienie św. Błażeja. Tradycyjnego błogosławieństwa będziemy udzielali po Mszach św. w poniedziałek.

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

Zachęcamy do przeczytania najnowszego numeru Gościa Niedzielnego. Dziś w Gościu bezpłatny dodatek: film DVD Bóg nie umarł 2 – pasjonująca opowieść próbie odpowiedzi na najważniejsze pytania o Boga oraz teksty o fenomenie Światowych Dni Młodzieży i o tym, czym jest modlitwa autentyczna.

 

Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na naszą parafialną pielgrzymkę do Toskanii, która odbędzie się w terminie 9-17 lipca br. Zapraszamy do pielgrzymowania.

W dniu 30.01.2019 r. (środa) od godz. 8.00 w Przychodni Lekarskiej przy ul. Reja 18b odbędą się badania USG Doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, USG nerek, USG płuc, USG stawów, USG piersi oraz echo serca. Badania są odpłatne (55 zł/badanie). Bliższe informacje w przychodni.

 

W ostatnim czasie zmarły:

- śp. Irena Bzymek, l. 65

- śp. Maria Bokota, l. 72