Ogłoszenia duszpasterskie
II Niedziela zwykła – 20 stycznia 2019 r.

Dziś przypada Dzień Migranta i Uchodźcy – pamiętajmy  modlitwie o tych, którzy z powodu wojen lub nieszczęść zmuszeni są do opuszczenia swojej ojczyzny. Trwamy także w tygodniu modlitw o jedność chrześcijan: prośmy Boga, by ustały gorszące podziały i by nastała jedna owczarnia i jeden pasterz. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby remontowe naszej parafii. Serdeczne „Bóg zapłać” za każdy Wasz dar.

Zapraszamy na dzisiejsze kolędowanie z dziecięco młodzieżowym zespołem Uskrzydleni z Gierałtowic po Mszy o 11.15. A o 15.00 Nieszpory kolędowe.

W tym tygodniu „powracają” już Msze św. wieczorne oraz czwartkowa adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. Jednak w związku z trwającymi jeszcze kolędami kancelaria po południu i wieczorem jest nieczynna. Kancelaria będzie nieczynna także we wtorek (z powodu pogrzebu śp. ks. Zygmunta Trochy).

W tym tygodniu przypadają urodziny księży pochodzących z naszej parafii – w czwartek ks. Benedykta Hałoty, a w piątek ks. Dariusza Gembały (Msze św. o 8.00).

W piątek obchodzimy święto Nawrócenia św. Pawła – zapraszamy do szczególnej modlitwy o jedność chrześcijan.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 11.15 zapraszamy na koncert kolędowy w wykonaniu chóru parafialnego z Brzęczkowic Vox Dei. Nieszpory kolędowe o 15.00. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

Zachęcamy do przeczytania najnowszego numeru Gościa Niedzielnego, w którym można przeczytać m. in. o relacjach między Kościołem a państwem oraz o tym, jakimi zasadami się kierować, by wesprzeć nastolatka w trudnym okresie dojrzewania. Do GN dołączony jest obrazek z modlitwą dziadków za wnuki. Jest też nowy numer Małego Gościa Niedzielnego, w którym znajdziemy teksty o miłości i sercu. Jest też obrazek z modlitwą za babcię i dziadka.

Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na naszą parafialną pielgrzymkę do Toskanii, która odbędzie się w terminie 9-17 lipca br. Zapraszamy do pielgrzymowania.

W sobotę o 16.00 wyjazd zapisanych osób na kulig do Wisły Czarne. Osoby, które nie uzupełniły danych do ubezpieczenia proszone są o pilny kontakt z ks. Michałem.

W dniu 30.01.2019 r. (środa) od godz. 8.00 w Przychodni Lekarskiej przy ul. Reja 18b odbędą się badania USG Doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, USG nerek, USG płuc, USG stawów, USG piersi oraz echo serca. Badania są odpłatne (55 zł/badanie). Bliższe informacje w przychodni.

  

W ostatnim czasie zmarli:

- śp. Karol Czeka, l. 87

- śp. Henryk Bednarek, l. 67

śp. ks. prał. Zygmunt Trocha, l. 83