I Niedziela Adwentu - 2 grudnia 2018 r.

Dziś rozpoczynamy Adwent – okres pobożnego i radosnego oczekiwania ma przyjście Pana. Rozpoczynamy także nowy rok liturgiczny, którego motto brzmi: „W mocy Bożego Ducha”. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. „Bóg zapłać” wszystkie za Wasze ofiary!

Zapraszamy na roraty – od poniedziałku do czwartku o 17.30, w piątek o 16.30, a w soboty roraty dla dorosłych o godz. 8.00.

We wtorek przypada wspomnienie św. Barbary - święto patronalne naszych górników i osób związanych z górnictwem. Tradycyjnie w czasie Mszy św. „barbórkowej” o 9.30 będziemy modlić się za górników i pracowników górnictwa oraz za emerytów i rencistów górniczych oraz w intencji ich rodzin. Zapraszamy do licznego udziału - także w strojach galowych. A po Mszy św. dzieci ze Szkoły Podstawowej zaproszą nas na występ.

Świecka Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego zaprasza na spotkanie, które odbędzie się w środę, 5 grudnia br., o godz. 16.30 w klasztorze Sióstr Służebniczek.

W czwartek od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.

W sobotę przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o 8.00, 9.30, 16.00 i 18.00. Jest to święto patronalne naszych Sióstr Służebniczek oraz Dzieci Maryi i Ruchu Światło Życie. Mszę św. o 16.00 będziemy świętować w szczególny sposób wraz z Dziećmi Maryi. A od 12.00 do 13.00 tzw. „Godzina łaski”, czyli możliwość Adoracji Najświętszego Sakramentu i modlitwy w naszym kościele, zgodnie z zachętą Maryi, która w jednym z objawień obiecała: „Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga”.

W piątek i sobotę (7.-8.12.) odbędzie się ogólnopolska akcja Caritas „Tak, POMAGAM!” – zbiórka żywności z długim terminem przydatności do spożycia, z których będą przygotowane paczki dla najuboższych rodzin. Zbiórka odbędzie się w wielu sklepach, m.in. w naszym sklepie „SPOŁEM” przy ul. Brzezińskiej w piątek od 7.30 i w sobotę od 7.00 do zamknięcia sklepu.

Dzisiejsza I Niedziela Adwentu jest niedzielą trzeźwości - na ołtarzu Bożego Miłosierdzia znajduje się Księga Trzeźwości, do której można wpisywać swoje adwentowe postanowienia w zakresie trzeźwości i abstynencji. W przedsionku kościoła można zaopatrzyć w opłatki na stół wigilijny oraz w świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (w niedziele oraz w tygodniu po roratach).

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii, a przed kościołem odbędzie się zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze znajdziemy teksty m.in. o tym, jakie dary zsyła na nas Duch Święty i jak należy je rozumieć oraz o zamordowanych w Algierii zakonnikach i siostrach, którzy będą beatyfikowani 8 grudnia. Jest też nowy adwentowy numer Małego Gościa Niedzielnego z roratnim lampionem do samodzielnego złożenia oraz informacjami o Duchu Świętym i św. Mikołaju.

Chorych i osłabionych wiekiem odwidzimy z posługą sakramentalną w sobotę 22 grudnia.

Odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii (kolędę) rozpoczniemy po świętach Bożego Narodzenia (od 27.12.2018 r.).

Dyrekcja i grono pedagogiczne Szkoły Podstawowej Sportowej w Mysłowicach serdecznie zaprasza dzieci wraz z opiekunami w czwartek 6 grudnia na godz. 16.00 lub 18.00 do MOKu przy ul. Grunwaldzkiej 7 na przedstawienie bajkowe „Królewicz szuka żony… jak szalony” wraz ze spotkaniem ze św. Mikołajem. Wstęp wolny.