Ogłoszenia duszpasterskie
Uroczystość Chrystusa Króla - 25 listopada 2018 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji. „Bóg zapłać” za ofiary!

Nabożeństwo różańcowe za zmarłych zalecanych dziś o 14.45, a w tygodniu po Mszach wieczornych.

W czwartek od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.

W tym tygodniu przypadają urodziny ks. Michała Wali - Msze św. w jego intencji będą w piątek rano oraz w niedzielę o 11.15. Serdecznie zapraszamy do modlitwy.

W sobotę przed wieczorną Mszą św. ok. 17.45 oraz w niedzielę po Mszach św. dopołudniowych pobłogosławimy wieńce adwentowe. Adwent chcemy tradycyjnie przeżyć jako czas czuwania i trzeźwości. Na ołtarzu Bożego Miłosierdzia będzie wystawiona Księga Trzeźwości, do której będzie można wpisywać swoje postanowienia w zakresie trzeźwości i abstynencji. Od przyszłego tygodnia w niedziele i po roratach będzie się można zaopatrzyć w opłatki na stół wigilijny.

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze znajdziemy teksty m.in. o Jezusie Chrystusie, Królu królów, który stał się pokornym Sługą Jahwe, o przyczynach rosnącej dyskryminacji chrześcijan w zachodniej cywilizacji oraz o kongresie klimatycznym. Do GN dołączony jest bezpłatny dodatek – kalendarz ścienny na 2019 r. Jest też nowy adwentowy numer Małego Gościa Niedzielnego z roratnim lampionem do samodzielnego złożenia oraz informacjami o Duchu Świętym i o św. Mikołaju.

Domowy Kościół serdecznie zaprasza do wspólnych przygotowań adwentowych – w sobotę 1.12. o g. 16.00 w oratorium odbędzie się wspólne tworzenie wieńców adwentowych. „Nadliczbowe” wieńce będzie można nabyć w niedzielę…

Prosimy, by opiekunowie grobów na naszym cmentarzu (jeśli są dysponentami grobu i jeśli jeszcze tego nie uczynili), zgłosili się do kancelarii parafialnej w celu odnotowania tego faktu w inwentarzu cmentarza.

Spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką do Ziemi Świętej odbędzie się w niedzielę, 9.12.2018 r., o 16.30 w oratorium.

Odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii (kolędę) rozpoczniemy po świętach Bożego Narodzenia (od 27.12.2018 r.). Wstępny plan do konsultacji znajduje się w gablotach.

 

Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Mysłowicach zwraca uwagę na niebezpieczeństwa, które grożą mieszkańcom, a które są związane z sezonem grzewczym, szczególnie na niedrożne przewody kominowe i nieszczelne instalacje gazowe i zachęca, by instalować w mieszkaniach czujki tlenku węgla i dymu – bliższe informacje w gablocie.

Organizatorzy 3. Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE zapraszają do wzięcia udziału w Przeglądzie Garażowych Wynalazków OFF Science. Zgłoszenia do 10 grudnia – bliższe informacje w gablocie.

 

W ostatnim czasie zmarli:

- śp. Elfryda Banot, l. 79

- śp. Henryk Janota, l. 67