XXXI Niedziela Zwykła - 4 listopada 2018 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na renowację Katowickiej Katedry. Serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie Wasze ofiary!

Nabożeństwo różańcowe za zmarłych zalecanych dziś o 14.45, a w tygodniu po Mszach wieczornych. Kartki na zalecki – wypominki znajdują się z tyłu kościoła. Wypełnione prosimy przynosić do zakrystii lub do kancelarii.

Do środy modlimy się także Nowenną Pompejańską – jedną część różańca odmawiamy przed Mszą św. wieczorną, a dwie kolejne po Mszy św. wieczornej.

W czwartek od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. Po Mszy św. wieczornej w kościele spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z kl. VIII SP i III Gimnazjum.

W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie parafialnego zespołu Caritas na probostwie.

W sobotę po Mszy św. porannej odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych i osłabionych wiekiem parafian. Prosimy zgłaszać ich w zakrystii lub w kancelarii.

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona potrzeby parafii. A po Mszach przed kościołem odbędzie się zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi w Potrzebie.

Do 8 listopada (do czwartku) można zyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące nawiedzając cmentarz w tych dniach w połączeniu z modlitwą, choćby tylko w myśli, za zmarłych i spełniając zwykłe warunki odpustu.

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze znajdziemy teksty, m.in. o tym, że młodzi w czasie niedawno zakończonego synodu w Rzymie odsłonili piękne oblicze Kościoła; o tym, czym jest dobra śmierć oraz czy trzeba śmiertelnie bać się śmierci?; oraz wywiad o świętości z popularnym rekolekcjonistą ks. Piotrem Pawlukiewiczem. Jest też nowy Mały Gość Niedzielny z bezpłatnym dodatkiem – komiksem Skauci Niepodległej.

W wtorek 13.11. br. po Mszy św. wieczornej w oratorium odbędzie się spotkanie dla rodziców uczniów kl. VI SP w ramach przygotowania młodzieży do bierzmowania.

Prosimy, by opiekunowie grobów na naszym cmentarzu (jeśli są dysponentami grobu i jeśli jeszcze tego nie uczynili), zgłosili się do kancelarii parafialnej w celu odnotowania tego faktu w inwentarzu cmentarza.

Jutro, w poniedziałek 5.11.2018 r., w TVP 1 o godz. 21.00 zostanie zaprezentowany Teatr Telewizji ukazujący postać kard. Augusta Hlonda. Zachęcamy do oglądania.

Ks. Jan Grzesica i „Wioska Serca” w Katowicach szukają kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej – szczegóły w gablocie.

Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Mysłowicach prowadzona przez siostry boromeuszki poszukuje pracownika na stanowisko wychowawca – szczegóły w gablocie.

Fundacja „Unia Bracka” realizuje program bezpłatnych szczepień przeciwko grypie finansowanych przez Miasto Mysłowice dla osób powyżej 60. roku życia.