Ogłoszenia duszpasterskie
Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego – 28 października 2018 r.

Dziękujemy dziś Bogu za dar naszego kościoła parafialnego świętując 5. rocznicę jego poświęcenia i 125. rocznicę pobłogosławienia. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii. Serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie Wasze ofiary!

Nabożeństwa różańcowe dziś o 14.45, a w poniedziałek, wtorek i w środę o 17.15. Od piątku będziemy odmawiali różaniec za zmarłych zalecanych – w tygodniu po Mszach wieczornych, a w niedzielę w ramach nabożeństwa popołudniowego. Kartki na zalecki – wypominki znajdują się z tyłu kościoła. Wypełnione prosimy przynosić do zakrystii lub do kancelarii.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca – zachęcamy do przyjęcia spowiedzi i Komunii św. w intencji wynagradzającej.

W czwartek Uroczystość Wszystkich Świętych – dzień w którym Kościół oddaje cześć wszystkim, którzy weszli już do chwały niebieskiej, a nam wskazuje drogę do świętości. – Msze św. będą sprawowane w porządku niedzielnym. Kolekta tego dnia będzie przeznaczona na utrzymanie i remonty naszych cmentarzy. Zapraszamy na popołudniowe nabożeństwo w intencji naszych bliskich zmarłych, które będzie o 14.00 na cmentarzu. Tam też, przy bramach, będzie można złożyć ofiarę na utrzymanie i renowację naszych cmentarzy. Msza św. o 15.30 w kościele.

W piątek przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. Msze św. o 8.00, 9.30, 16.30 i 18.00.

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na renowację Katowickiej Katedry.

Przypominamy, że podobnie jak w poprzednich latach, w rejonie naszych cmentarzy zostanie zmieniony układ ruchu drogowego. Bardzo prosimy, by przy odwiedzaniu cmentarzy stosować się do znaków i poleceń Straży Miejskiej czy innych sił porządkowych.

Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać:

- od południa 1 listopada i przez cały dzień 2 listopada przez pobożne nawiedzenia kościoła, odmówienie „Ojcze nasz” i „Wierzę”, modlitwy w intencjach Ojca św., spowiedź i Komunię św. oraz wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu;

- nawiedzając cmentarz w dniach 1-8 listopada w połączeniu z modlitwą, choćby tylko w myśli, za zmarłych.

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze znajdziemy teksty, m.in. o odpustach jako sposobie pomocy tym, którzy zmarli, refleksje bpa Grzegorza Rysia nt. młodzieży oraz o tym, dlaczego ojcowie powinni czytać książki dzieciom. Jest też nowy Mały Gość Niedzielny z bezpłatnym dodatkiem – komiksem Skauci Niepodległej.

Prosimy, by opiekunowie grobów na naszym cmentarzu (jeśli są dysponentami grobu i jeśli jeszcze tego nie uczynili), zgłosili się do kancelarii parafialnej w celu odnotowania tego faktu w inwentarzu cmentarza.

 

Ks. Jan Grzesica i „Wioska Serca” w Katowicach szukają kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej.

Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Mysłowicach prowadzona przez siostry boromeuszki poszukuje pracownika na stanowisko wychowawca.

Fundacja „Unia Bracka” realizuje program bezpłatnych szczepień przeciwko grypie finansowanych przez Miasto Mysłowice dla osób powyżej 60. roku życia.