Ogłoszenia duszpasterskie
XXVIII Niedziela Zwykła – 14 października 2018 r.

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na misje, a przed kościołem, w ramach dnia papieskiego, młodzież zbierze datki na fundusz stypendialny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. „Bóg zapłać” za wszystkie Wasze ofiary.

Zapraszamy na Nabożeństwa różańcowe: w niedziele o 14.45, w tygodniu o 17.15. Kontynuujemy także Nowennę Pompejańską – jedną część w ramach nabożeństwa październikowego, a dwie kolejne po Mszy św. wieczornej.

Dziś o godz. 15.30 w salce przy probostwie spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja. Zapraszamy!

W kancelarii parafialnej można rezerwować intencje mszalne na przyszły rok.

We wtorek przypada Uroczystość św. Jadwigi – głównej patronki Śląska – módlmy się w tym dniu szczególnie za naszą małą ojczyznę. To dzień 40 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża.

Świecka Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego zaprasza na spotkanie w środę, 17 października br., o godz. 17.00 w klasztorze Sióstr Służebniczek.

W czwartek od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. A po Mszy św. wieczornej (ok. 19.00) na probostwie katecheza dla dorosłych w oparciu o Kompendium KKK.

W piątek o 16.30 Msza św. szkolna.

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby remontowe naszej parafii.

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze przeczytamy m.in. o tym, jak pontyfikat wybranego 40 lat temu papieża Polaka zmienił świat, o Nagrodach Nobla z dziedziny medycyny, fizyki i chemii, którymi zostały uhonorowane postępy w walce z rakiem oraz poradnik dla wyborców, czyli co powinniśmy wiedzieć o zbliżających się wyborach samorządowych.

Serdecznie zapraszamy wszystkich obecnych i byłych członków Ruchu Światło-Życie na Rejonowy Dzień Wspólnoty, który odbędzie się w niedzielę 21.10.br. od godz. 9.45 w parafii MB Częstochowskiej w Kosztowach.

Z okazji 150-tej rocznicy ustanowienia dekanatu mysłowickiego Międzyparafialna Grupa Rowerowa organizuje w sobotę 20 października wydarzenie pod nazwą „150 paciorków na 150-cio lecie dekanatu mysłowickiego”. Wydarzenie polega na objęciu dziękczynną Modlitwą Różańcową wszystkich parafii mysłowickich. W ramach wydarzenia organizatorzy proponują przejazd na rowerach granicami Mysłowic i odmówienie przy każdym z kościołów jednej dziesiątki Różańca. Uczestnicy wydarzenia mogą przejechać całość trasy, kilka odcinków bądź jeden wybrany odcinek.

 

W ostatnim czasie zmarły:

- śp. Urszula Leonhardt, l. 66

- śp. Halina Karnicka, l. 59