XXVII Niedziela Zwykła – 7 października 2018 r.

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na zakup opału do naszego kościoła. „Bóg zapłać” za wszystkie Wasze ofiary.

Zapraszamy na Nabożeństwa różańcowe: w niedziele o 14.45, w tygodniu o 17.15. Kontynuujemy także Nowennę Pompejańską – jedną część w ramach nabożeństwa październikowego, a dwie kolejne po Mszy św. wieczornej (dlatego modlimy się wg „starego” układu różańca).

W kancelarii parafialnej można rezerwować intencje mszalne na przyszły rok.

W czwartek od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. Na Mszę św. wieczorną zapraszamy zwłaszcza młodzież gimnazjalną oraz uczniów klas VII i VIII szkoły podstawowej. W czwartek po Mszy św. wieczornej w kościele obowiązkowe spotkanie przed bierzmowaniem dla uczniów kl. III Gim. i VIII SP.

W piątek o 16.30 Msza św. szkolna.

W sobotę po Mszy św. porannej odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych i osłabionych wiekiem parafian. Prosimy zgłaszać ich w zakrystii lub w kancelarii. A wieczorem o 19.00 ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie – serdecznie zapraszamy.

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na misje, a przed kościołem, w ramach dnia papieskiego, młodzież zbierze datki na fundusz stypendialny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na miesięczne spotkanie w przyszłą niedzielę, 14.10.2018 r., o godz. 15.30 do salki przy probostwie.

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze przeczytamy m.in. o tym, że różaniec to modlitwa także dla mężczyzn, o Synodzie Biskupów nt. młodzieży i o młodzieży w Kościele, a w katowickim dodatku o mysłowiczaninie Adamie Plackowskim, dyrektorze Muzeum Miasta Mysłowice, który niedawno otrzymał Order Uśmiechu. Do GN dołączony jest bezpłatny dodatek - film DVD „Sprawa Chrystusa” – to prawdziwa historia o człowieku, który nie potrafił uwierzyć iż Jezus naprawdę istniał i zbawił człowieka. Historia dziennikarza, laureata Nagrody Pulitzera, który zmierzył się z największą tajemnicą chrześcijaństwa i własnym rozumem.

Z okazji 150-tej rocznicy ustanowienia dekanatu mysłowickiego Międzyparafialna Grupa Rowerowa organizuje w sobotę 20 października wydarzenie pod nazwą „150 paciorków na 150-cio lecie dekanatu mysłowickiego”. Wydarzenie polega na objęciu dziękczynną Modlitwą Różańcową wszystkich parafii mysłowickich. W ramach wydarzenia organizatorzy proponują przejazd na rowerach granicami Mysłowic i odmówienie przy każdym z kościołów jednej dziesiątki Różańca. Uczestnicy wydarzenia mogą przejechać całość trasy, kilka odcinków bądź jeden wybrany odcinek.

Ogłoszenie Rady Dzielnicy Brzezinka: Drodzy Mieszkańcy Brzezinki, wraz z początkiem października w Naszym mieście rozpoczęła się 3 edycja Mysłowickiego Budżetu Obywatelskiego. Rada Dzielnicy Brzezinka złożyła Projekt na zadanie nr 1 Park Sportowo-Rekreacyjny „Małpi Gaj” przy ulicy Wrzosowej. Serdecznie zapraszamy do głosowania! Głosować można przez internet oraz na kartach do głosowania. Dziś przed naszym kościołem będzie można oddać swój głos. Głosowanie trwa do najbliższego piątku, 12 października. Prosimy o zabranie ze sobą numeru PESEL. Rada Dzielnicy Brzezinka