Ogłoszenia duszpasterskie
XXVI Niedziela Zwykła – 30 września 2018 r.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary.

Zapraszamy na Nieszpory niedzielne o 15.00.

Od poniedziałku w kancelarii parafialnej można rezerwować intencje mszalne na przyszły rok.

W poniedziałek rozpoczynamy październik oraz nabożeństwa różańcowe: w tygodniu o 17.15, a w niedziele o 14.45. Na różaniec zapraszamy serdecznie także dzieci, dla których przygotowaliśmy niespodziankę. Kontynuujemy także Nowennę Pompejańską – jedną część w ramach nabożeństwa październikowego, a dwie kolejne po Mszy św. wieczornej (dlatego będziemy się modlić wg „starego” układu różańca).

W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca wraz z tradycyjnymi nabożeństwami. Zachęcamy do przyjęcia spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej.

W czwartek od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. Na Mszę św. wieczorną zapraszamy zwłaszcza młodzież gimnazjalną oraz uczniów klas VII i VIII szkoły podstawowej.

W piątek o 16.30 Msza św. szkolna.

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na zakup opału do naszego kościoła.

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze przeczytamy m.in. o świętej Teresie z Lisieux, która pokazała, jaką drogą można wspiąć się do nieba, o wizycie papieża Franciszka na Litwie oraz o diecie dla seniora – jak pokonać stare przyzwyczajenia żywieniowe.

Dziękujemy osobom, które w miniony piątek włączyły się w akcję Iskra Miłosierdzia.

W przyszłą niedzielę odbędzie się w Katowicach i sąsiednich miastach (zahaczy także o Mysłowice) Silesia Marathon. W związku z tym pojawią się utrudnienia w ruchu drogowym w aglomeracji katowickiej – prosimy o zapoznanie się z ograniczeniami.

 

W ostatnim czasie zmarli:

- śp. Krystyna Skarżycka, l. 67

- śp. Henryk Habryka, l. 75

- śp. Gertruda Rozkosz, l. 89

- śp. Rozalia Radomska, l. 80