XXV Niedziela Zwykła – 23 września 2018 r.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona na potrzeby naszej parafii. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary.

Zapraszamy na Nieszpory niedzielne o 15.00.

We wrześniu w kancelarii parafialnej można rezerwować intencje jubileuszowe na 2019 rok (jubileusze małżeńskie, „okrągłe” rocznice ślubu czy urodzin oraz pierwsze rocznice śmierci), a od października będziemy rezerwować pozostałe intencje mszalne.

Kontynuujemy w naszym kościele Nowennę Pompejańską, która polega na codziennym odmawianiu 15 tajemnic różańca przez 54 dni w konkretnej intencji modlącego się. Jedna część różańca odmawiamy przed Mszą św. wieczorną (o 17.30), a dwie po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Oczywiście można też modlić się nowenną indywidualnie lub łączyć, wg możliwości, wspólnotowe i osobiste odmawianie różańca. Więcej informacji na temat Nowenny Pompejańskiej w ulotkach z tyłu kościoła.

W czwartek od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. Na Mszę św. wieczorną zapraszamy zwłaszcza młodzież gimnazjalną oraz uczniów klas VII i VIII szkoły podstawowej.

W piątek, 28 września, przypada rocznica beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny – zapraszamy do włączenia się w Iskrę Bożego Miłosierdzia, czyli do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 na skrzyżowaniach i placach naszych miast. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przy krzyżu na skrzyżowaniu ulic Reja i Brzezińskiej.

Również w piątek o 16.30 Msza św. szkolna.

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby WŚSD w Katowicach.

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze przeczytamy m.in. o drugiej stronie reflektora czyli dlaczego trzeba modlić się za kapłanów, o bp. Czesławie Kaczmarku czyli o pierwszym kapłanie który był na celowniku komunistycznych władz, z cyklu 4 strony kobiety o jesiennych kompozycjach. Dla dzieci jest nowy październikowy numer Małego Gościa Niedzielnego z różańcem na rękę.

Rodziców, którzy chcą pomóc swoim dzieciom (w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym) przygotować się do wczesnej Komunii św., zapraszamy na spotkanie organizacyjne (bez dzieci) w poniedziałek, po Mszy św. wieczornej (ok. 18.45) do salki przy probostwie.

W dniu 28.09.2018 r. (piątek) od godz. 8.00 w Przychodni Lekarskiej przy ul. Reja 18b odbędą się badania USG Doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, USG nerek, USG płuc, USG stawów, USG piersi oraz echo serca. Badania są odpłatne (55 zł/badanie). Bliższe informacje w przychodni.

W ostatnim czasie zmarł:

- śp. Jan Stolorz, l. 94, zam. w Brzezince przy ul. Brzezińskiej