Ogłoszenia duszpasterskie

XXIV Niedziela Zwykła – 16 września 2018 r.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona na potrzeby remontowe naszej parafii.. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary.

Zapraszamy na Nieszpory niedzielne o 15.00.

We wrześniu w kancelarii parafialnej można rezerwować intencje jubileuszowe na 2018 rok (jubileusze małżeńskie, „okrągłe” rocznice ślubu czy urodzin oraz pierwsze rocznice śmierci), a od października będziemy rezerwować pozostałe intencje mszalne. Z powodu urlopu ks. proboszcza w tym tygodniu kancelaria będzie nieczynna we wtorek rano i w czwartek. 

Od wczoraj, rozpoczęliśmy w naszym kościele Nowennę Pompejańską, która polega na codziennym odmawianiu 15 tajemnic różańca przez 54 dni w konkretnej intencji modlącego się. Jedna część różańca odmawiamy przed Mszą św. wieczorną (o 17.30), a dwie po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Oczywiście można też modlić się nowenną indywidualnie lub łączyć, wg możliwości, wspólnotowe i osobiste odmawianie różańca. Więcej informacji na temat Nowenny Pompejańskiej w ulotkach z tyłu kościoła.

Świecka Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego zaprasza na spotkanie, które odbędzie się we środę 19.09. br. o godz. 17.00 w klasztorze sióstr Służebniczek.

Dzieci i młodzież zapraszamy na spotkania formacyjne:

- w piątek po Mszy św. wieczornej zapraszamy młodzież na spotkanie oazowe;

- w sobotę o 9.00 - Ministrantów i tych chłopców, którzy chcieliby służyć Bogu przy ołtarzu;

- w sobotę o 10.30 – Dzieci Maryi i dziewczyny, które chciałyby naśladować Maryję.

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze przeczytamy m.in. czy w intrenecie można spotkać Boga , świadectwo Lucasa Maedy de Oliveiry uzdrowionego za wstawiennictwem pastuszków z Fatimy, oko na komara – najniebezpieczniejszy owada świata

Rodziców, którzy chcą pomóc swoim dzieciom (w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym) przygotować się do wczesnej Komunii św., zapraszamy na spotkanie organizacyjne (bez dzieci) w poniedziałek, 24 września po Mszy św. wieczornej (ok. 18.45) do salki przy probostwie.

 

Dekretem biskupa wrocławskiego Henryka Förstera z dnia 28.08.1868r., a więc 150-lat temu, utworzony został nowy dekanat – mysłowicki. Dekanat ten, wyodrębniony z dekanatu bytomskiego utworzyły parafie: Bogucice, Chorzów,  Dziećkowice, Katowice, Królewska Huta, Mysłowice i kuracja Rozdzień. Pierwszym dziekanem został ks. Leopold Markiefka, proboszcz bogucicki. Nazwanie nowego dekanatu „mysłowickim” świadczy o roli i znaczeniu miasta i parafii Mysłowice.

Zapraszamy przedstawicieli Parafii, poczty sztandarowe, do wspólnego świętowania jubileuszu, przez uczestnictwo w dziękczynnej Mszy św., której przewodniczyć będzie Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc, w niedzielę 23.09.br. o godz. 12.00, w kościele p.w. Ścięcia św. Jana Chrzciciela na Bończyku.

W imieniu organizatorów zapraszamy na VI Międzynarodową Wystawę Kwiatów i Kompozycji Kwiatowych, która odbędzie się w dniach 15 i 16 września 2018 r. na terenie hotelu Trojak przy ul. Stadionowej w Mysłowicach. Wstęp wolny.

W dniu 28.09.2018 r. (piątek) od godz. 8.00 w Przychodni Lekarskiej przy ul. Reja 18b odbędą się badania USG Doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, USG nerek, USG płuc, USG stawów, USG piersi oraz echo serca. Badania są odpłatne (55 zł/badanie). Bliższe informacje w przychodni.

W ostatnim czasie zmarli:

- śp. Teresa Sorek, l. 90, zam. w Brzezince przy ul. Bocznej

- śp. Stanisława Kret, l. 86, zam. w Chorzowie przy ul. Brzozowej

- śp. Krystyna Stolorz, l. 85, zam. w Brzezince przy ul. Kasztanowej

- śp. Ryszard Jendyk, l. 85, zam. w Brzezince przy ul. Wodnej

- śp. Krystyna Hetmańska, l. 86, zam. w Brzęczkowicach przy ul. Korfantego