Ogłoszenia duszpasterskie
XXIII Niedziela Zwykła - 9 września 2018 r.

Witamy w naszej parafii o. Sebastiana, Misjonarza Oblata Maryi Niepokalanej, który wygłosi homilię o tematyce misyjnej i będzie rozprowadzał kalendarze misyjne na 2019 rok. A kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary.

Zapraszamy na Nieszpory niedzielne o 15.00. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na comiesięczne spotkanie dziś o 15.30 do salki przy probostwie.

We wrześniu w kancelarii parafialnej można rezerwować intencje jubileuszowe na 2018 rok (jubileusze małżeńskie, „okrągłe” rocznice ślubu czy urodzin oraz pierwsze rocznice śmierci), a od października będziemy rezerwować pozostałe intencje mszalne. Z powodu urlopu ks. proboszcza w tym tygodniu kancelaria będzie nieczynna w czwartek, a w przyszłym tygodniu w wtorek rano i w czwartek.

W czwartek o 19.00 przedostatnie już w tym roku nabożeństwo fatimskie, na które serdecznie zapraszamy. Intencje modlitewne można wrzucać do postumentu pod figurą MB Fatimskiej, a na procesję prosimy zabrać świece z okapnikami.

W piątek przypada święto Podwyższenia Krzyża Św. Na Msze św. można przynieść krzyże, które pobłogosławimy.

Dzieci i młodzież zapraszamy na spotkania formacyjne:

- w piątek po Mszy św. wieczornej zapraszamy młodzież na spotkanie oazowe;

- w sobotę o 9.00 - Ministrantów i tych chłopców, którzy chcieliby służyć Bogu przy ołtarzu;

- w sobotę o 10.30 – Dzieci Maryi i dziewczyny, które chciałyby naśladować Maryję.

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby remontowe naszej parafii.

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze przeczytamy m.in. o początkach Gościa Niedzielnego, który kończy 95 lat, o tym, że kryzys (także w Kościele), to… zapowiedź odrodzenia oraz o niedawno zmarłym wielkim Ślązaku – Abpie Szczepanie Wesołym. Jest też nowy numer Małego GN.

Rodziców, którzy chcą pomóc swoim dzieciom (w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym) przygotować się do wczesnej Komunii św., zapraszamy na spotkanie organizacyjne (bez dzieci) w poniedziałek, 24 września po Mszy św. wieczornej (ok. 18.45) do salki przy probostwie.

Wspólnota Apostolstwa Dobrej Śmierci zaprasza członków i sympatyków na regionalny dzień skupienia do sanktuarium MB Boguckiej w sobotę 29.09. br. Informacje u zelatorki lub w gablotce.

W imieniu organizatorów zapraszamy na VI Międzynarodową Wystawę Kwiatów i Kompozycji Kwiatowych, która odbędzie się w dniach 15 i 16 września 2018 r. na terenie hotelu Trojak przy ul. Stadionowej w Mysłowicach. Wstęp wolny.

W dniu 28.09.2018 r. (piątek) od godz. 8.00 w Przychodni Lekarskiej przy ul. Reja 18b odbędą się badania USG Doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, USG nerek, USG płuc, USG stawów, USG piersi oraz echo serca. Badania są odpłatne (55 zł/badanie). Bliższe informacje w przychodni.

W ostatnim czasie zmarła:

- śp. Albina Wołczyk, l. 87