Ogłoszenia duszpasterskie
XXII Niedziela Zwykła - 2 września 2018 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary.

Zapraszamy na Nieszpory niedzielne o 15.00.

Po wakacjach wracamy do zwykłego porządku pracy kancelarii parafialnej. Od wtorku (jutro, w poniedziałek, ze względu na rozpoczęcie roku szkolnego kancelaria będzie nieczynna), przez cały wrzesień będziemy przyjmować intencje jubileuszowe (jubileusze, „okrągłe” rocznice ślubu czy urodzin oraz pierwsze rocznice śmierci) na nowy rok, a od października będziemy rezerwować pozostałe intencje.

Nowy rok szkolny i katechetyczny rozpoczniemy Mszą św. w poniedziałek, 3 września br. o godz. 8.00. Zapraszamy uczniów, nauczycieli, pracowników i rodziców Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. W piątek Msza św. szkolna o 16.30. Dzieci z klas I mogą przynieść tornistry, które pobłogosławimy.

Rodziców dzieci, które w maju br. przystąpiły do I Komunii św., zapraszamy na spotkanie do oratorium we wtorek po wieczornej Mszy św. (18.45).

W tym tygodniu przypadają I czwartek i I piątek miesiąca z tradycyjnymi nabożeństwami

Dzieci, młodzież i dorosłych zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania, by nowy rok szkolny / rok pracy rozpocząć z czystym sumieniem. Okazja jak zawsze pół godziny przed Mszą św., a w czwartek w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu od 17.00.

W najbliższą sobotę, w święto Narodzenia NMP, odwiedzimy chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną. Prosimy ich zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii.

Dzieci i młodzież zapraszamy na spotkania formacyjne:

- w piątek po Mszy św. wieczornej zapraszamy młodzież na spotkanie oazowe;

- w sobotę o 11.30 - Ministrantów i tych chłopców, którzy chcieliby służyć Bogu przy ołtarzu;

- Dzieci Maryi rozpoczną swoje spotkania formacyjne w przyszłym tygodniu.

Informujemy, że posługę w naszej parafii zakończyły siostry S.M. Leonissa oraz S.M. Eliasza, a w naszej parafii witamy S.M. Wirginię, która będzie katechetką w naszej szkole.

Dziękujemy za organizację, udział w XII Farskim Festynie Rodzinnym. Szczególnie serdecznie dziękujemy za fanty, ciasta oraz za wszystkie inne dary, które umożliwiły piękne przeżycie tego czasu.

Za tydzień w naszej parafii będziemy gościć o. Jarosława Wachowskiego, Misjonarza Oblata Maryi Niepokalanej, który wygłosi homilię o tematyce misyjnej i będzie rozprowadzał kalendarze misyjne na 2019 rok. A kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ.

Również za tydzień, w niedzielę 9.09.br., Dożynki Miejskie – w tym roku w Dziećkowicach. Rozpoczęcie Mszą św. o 10.30, potem korowód i rozpoczęcie Festynu o 12.00. Zapraszamy.

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze przeczytamy m.in. o tym, że Kościół to nie martwa religia Księgi, ale żywy organizm, o udziale papieża w Światowym Spotkaniu Rodzin w Dublinie oraz o pladze depresji wśród nastolatków. Jest też nowy numer Małego GN.

Chór Familia serdecznie zaprasza wszystkich lubiących śpiewać (panie, panów, i młodzież) na I spotkanie we wtorek 4.09.2018 r. o godz. 18.00 w salce przy probostwie.