Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela – Uroczystość NMP Częstochowskiej - 26 sierpnia 2018 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie Wasze ofiary.

Zapraszamy na Nieszpory niedzielne o 15.00.

We wtorek o 9.30 na Jasnej Górze razem z naszymi pieszymi pielgrzymami będziemy się modlić o Boże błogosławieństwo dla Mysłowic i Brzezinki oraz przeżyjemy Drogę Krzyżową na wałach. Wyjazd autobusu spod kościoła o 7.30. Z tego powodu kancelaria we wtorek przed południem będzie nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy.

Zachęcamy do podjęcia wyzwania do trzeźwości i abstynencji w sierpniu lub do 11 listopada… Swoje wyrzeczenia i postanowienia można wpisać do parafialnej Księgi Trzeźwości.

W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi św. i Komunii wynagradzającej. Do sakramentu pokuty i pojednania szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież, które wkrótce rozpoczną nowy rok szkolny i katechetyczny (Msza św. z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego będzie w poniedziałek, 3.09.2018 r. o godz. 8.00). Prosimy, by rodzice i dziadkowie tego przypilnowali. Dlatego w tym tygodniu Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. będzie w czwartek i piątek od 17.00.

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji.

Bardzo prosimy mężczyzn o pomoc w pracach na cmentarzu – w środę, czwartek i piątek od 9.00.

Polecamy najnowszy numer Gościa Niedzielnego, a w nim m. in. o niezwykłym objawieniu Maryjnym w jednej z irlandzkich wiosek, Tomasz Rożek a telefony komórkowe oraz można wybrać się z GN na skraj Polski – do Zgorzelca.

Zapraszamy na tegoroczny XII Farski Festyn Rodzinny już w najbliższą sobotę 1 września. Fanty i inne nagrody można jeszcze przynosić na probostwo. Ciasta prosimy przynieść w piątek 31 sierpnia, do kina „Znicz” w godz. 18.00-19.30. A panów prosimy o pomoc w rozkładaniu ław i namiotów oraz przygotowaniu miejsca świętowania w sobotę od godz. 9.00.