Ogłoszenia duszpasterskie
20 Niedziela Zwykła – 19 sierpnia 2018 r.

Dziś odbywa się pielgrzymka kobiet i dziewcząt do MB Piekarskiej. Łączmy się w modlitwie z pielgrzymującymi i prośmy o obfite Boże błogosławieństwo dla nich. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby remontowe naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie Wasze ofiary.

Dziś o 15.00 nieszpory niedzielne. Zapraszamy!

W czasie wakacyjnym kancelaria jest czynna we wtorki 8.45-10.00 i 16.00-17.30 oraz w czwartki 8.45-10.00.

Zachęcamy do podjęcia wyzwania do trzeźwości i abstynencji w sierpniu lub do 11 listopada… Swoje wyrzeczenia i postanowienia można wpisać do parafialnej Księgi Trzeźwości.

W czwartek po Mszy św. o 8.00 nasi piesi pielgrzymi wyruszają w drogę na Jasną Górę, a wieczorem jak zwykle Adoracja NS i okazja do spowiedzi świętej od 17.00. Pierwsze pół godziny adoracji będzie prowadzone przez wspólnotę Apostolstwa Dobrej Śmierci.

Kolekta przyszłej niedzieli na potrzeby naszej parafii.

Polecamy najnowszy numer Gościa Niedzielnego, a w nim m. in. opowieść o św. Jacku Odrowążu - świetle ze Śląska, wyjaśnienie zmiany wprowadzonej w Katechizmie w punkcie dotyczącym kary śmierci i o ewolucji koncepcji kary śmierci w Kościele oraz można wybrać się z GN na skraj Polski – do Niedzicy.

Bardzo prosimy mężczyzn o pomoc w pracach na cmentarzu – w poniedziałek, wtorek i środę od 9.00. Gdyby i panie były chętne – również zapraszamy.

28 sierpnia br. zapraszamy do pielgrzymowania na Jasną Górę, gdzie o 9.30 przed obrazem Czarnej Madonny zostanie odprawiona Msza św. w intencji Mysłowic i jego mieszkańców, a potem Droga Krzyżowa na wałach. Będzie możliwość pojechania autokarem – wyjazd o 7.30, a koszt 30 zł.

Przypominamy, że XII Brzeziński Farski Festyn Rodzinny odbędzie się 1.09.2018 r. Na probostwo można przynosić fanty na festyn… Panie prosimy o upieczenie ciasta, a panowie mogą sobie zarezerwować czas w ten sobotni poranek, byśmy mogli razem rozłożyć scenę, namioty i ławy…

W ostatnim czasie zmarli:

- śp. Adam Wicher, l. 39
- śp. Maria Klakus, l. 64