Ogłoszenia duszpasterskie

19 Niedziela Zwykła – 12 sierpnia 2018 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzebny naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie Wasze ofiary.

Dziś o 15.00 nieszpory niedzielne. Zapraszamy!

Dziś o 15.30 w salce przy probostwie spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.

W czasie wakacyjnym kancelaria jest czynna we wtorki 8.45-10.00 i 16.45-17.30 oraz w czwartki 8.45-10.00.

Wciąż zachęcamy do podjęcia wyzwania do trzeźwości i abstynencji w sierpniu. Swoje wyrzeczenia i postanowienia można wpisać do parafialnej Księgi Trzeźwości.

W poniedziałek o 19.00 kolejne nabożeństwo fatimskie – zapraszamy do wspólnej modlitwy i procesji ze świecami (prosimy świece zaopatrzyć w okapniki). Podziękowania i prośby do MB Fatimskiej można wrzucać do postumentu pod MB Fatimską.

W środę przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. w porządku niedzielnym (we wtorek wieczorem Msza św. z uroczystości), a Nieszpory Maryjne o 15.00. Kolekta tego dnia będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Maryję Wniebowziętą nazywamy też w tradycji Matką Boża zielną, dlatego można przynieść zioła i kwiaty, które pobłogosławimy pod koniec każdej Mszy świętej.

W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca – rano Msza św. o Miłosierdziu Bożym oraz Koronka do Bożego Miłosierdzia przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

Kolekta przyszłej niedzieli na potrzeby remontowe naszej parafii.

Polecamy najnowszy numer Gościa Niedzielnego, a w nim m. in. o śmierci św. Maksymiliana oraz o dopalaczach

Bardzo prosimy mężczyzn o pomoc w pracach na cmentarzu – w czwartek, piątek i sobotę od 9.00.

Ostatnie spotkanie przed pieszą pielgrzymką do Częstochowy odbędzie się we wtorek 14 sierpnia po mszy wieczornej w salce przy probostwie.

W sobotę 18 sierpnia 2018 r. organizowany jest rowerowy rajd po byłych parafiach dekanatu mysłowickiego: Imielinie, Chełmie Śląskim, Bieruniu Nowym, Bojszowach, Urbanowicach oraz Lędzinach. Zbiórka uczestników przy kościele w Kosztowach o godz. 10.00. Całość trasy liczy około 70 km, czas powrotu szacowany jest około 17.00. Rajd organizowany jest w ramach obchodów 150-lecia Dekanatu Mysłowickiego.

W przyszłą niedzielę, 19 sierpnia br., odbędzie się doroczna pielgrzymka świata żeńskiego do MB Piekarskiej. Można pojechać z naszej parafii autokarem. Zapisy w zakrystii. Koszt 15 zł, a wyjazd o 7.00 sprzed kościoła.

28 sierpnia br. zapraszamy do pielgrzymowania na Jasną Górę, gdzie zostanie odprawiona Msza św. przed obrazem Czarnej Madonny o godz. 9.30, a potem Droga Krzyżowa na wałach. Będzie możliwość pojechania autokarem – zapisy w zakrystii.

Informujemy, że XII Brzeziński Farski Festyn Rodzinny odbędzie się 1.09.2018 r. Na probostwo można przynosić fanty na festyn…