Ogłoszenia duszpasterskie

18 Niedziela Zwykła – 5 sierpnia 2018 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie Wasze ofiary.

Dziś o 15.00 nieszpory niedzielne. Zapraszamy!

W czasie wakacyjnym kancelaria jest czynna we wtorki 8.45-10.00 i 16.00-17.30 oraz w czwartki 8.45-10.00.

W rozpoczął się miesiąc sierpień, w którym zapraszamy do trzeźwości i abstynencji od alkoholu. Na ołtarzu Miłosierdzia Bożego jest parafialna księga trzeźwości, do której można wpisywać swoje postanowienia.

W poniedziałek przypada święto Przemieniania Pańskiego, w czwartek przypada święto św. Teresy Benedykty od Krzyża ( Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy. Módlmy się szczególnie w tym dniu o to, by Europa zachowała swoje chrześcijańskie korzenie. Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. od 17.00

W sobotę odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych i osłabionych wiekiem parafian. Chęć odwiedzin prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii.

W przyszłą niedzielę o 15.30 w salce przy probostwie odbędzie się spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja. Kolekta przyszłej niedzieli na potrzeby naszej parafii.

Polecamy najnowszy numer Gościa Niedzielnego, a w nim m. in. o 100 dniach abstynencji, o tajemnicy kapłańskiego powołania, o 12 miejscach związanych z tragiczną historią katolików japońskich.

19 sierpnia br. organizowana jest pielgrzymka autokarowa do sanktuarium MB Piekarskiej na doroczną pielgrzymkę świata żeńskiego do Śląskiej Gospodyni. Koszt 15 zł. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii. Wyjazd o 7.00 sprzed kościoła.

28 sierpnia br. zapraszamy do pielgrzymowania na Jasną Górę, gdzie zostanie odprawiona Msza św. przed obrazem Czarnej Madonny o godz. 9.30, a potem Droga Krzyżowa na wałach. Będzie możliwość pojechania autokarem – zapisy w zakrystii lub w kancelarii.

Informujemy, że w tym roku trasa Tour de Pologne, we wtorek 7 sierpnia br., znów będzie przebiegała ulicami naszej parafii, co będzie się wiązało z utrudnieniami w ruchu drogowym. Prosimy zapoznać się z plakatami i ulotkami (na stoliku z prasą).

Do 10 sierpnia trwają zapisy na tegoroczną Brzezińską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę (23-28 sierpnia br.). Ostatnie spotkanie przed pielgrzymką do Częstochowy odbędzie się 14 sierpnia po mszy wieczornej w salce przy probostwie.

Zachęcamy, by rodzice wysyłający swe dzieci na obozy i kolonie letnie kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie przypomnienie, by ich dzieciom umożliwiono spełnianie praktyk religijnych, a szczególnie udziału w niedzielnej Mszy św.

Informujemy, że XII Brzeziński Farski Festyn Rodzinny odbędzie się 1.09.2018 r. Na probostwo można przynosić fanty na festyn, a nasze drogie Panie prosimy o to, by zaplanowały, jakie ciasto upieką na festyn…

W ostatnim czasie zmarł:

- śp. Marian Fołda, l. 63, zam. ul. Chrzanowskiej

- śp. Irena Sznitkowska, l. 87, zam. ul. Reja

- śp. Krzysztof Lipa, l. 26, zam. ul. Laryska