Ogłoszenia duszpasterskie
14 Niedziela Zwykła – 8 lipca 2018 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie Wasze ofiary.

Dziś o 15.00 nieszpory niedzielne. Zapraszamy!

W czasie wakacyjnym kancelaria jest czynna we wtorki 8.45-10.00 i 16.00-17.30 oraz w czwartki 8.45-10.00.

W środę przypada święto św. Benedykta, opata, patrona Europy. Módlmy się szczególnie w tym dniu o to, by Europa zachowała swoje chrześcijańskie korzenie. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. od 17.00, a w piątek o 19.00 kolejne nabożeństwo fatimskie, na które prosimy zabrać świece z okapnikami.

W sobotę odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych i osłabionych wiekiem parafian. Chęć odwiedzin prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii.

Kolekta przyszłej niedzieli na potrzeby remontowe naszej parafii.

Polecamy najnowszy numer Gościa Niedzielnego, a w nim m. in. w wakacyjnym cyklu „Na skraju Polski” – tym razem Prosto z mostu – czyli o Cieszynie, o trudnej sytuacji chrześcijan na Bliskim Wschodzie i modlitwie w ich intencji z papieżem Franciszkiem, o tym, że chrześcijaństwo to nie „humanizm uprzejmości” oraz poradnik jak uzyskać pomoc w ramach programu Dobry Start (300+).

Parafia Matki Boskiej Bolesnej w Brzęczkowicach zaprasza w niedzielę 15 lipca na Dzień Otwartych Drzwi. W programie: 15.00 nabożeństwo do Matki Boskiej Bolesnej i o beatyfikację pochodzącego z Brzęczkowic Sł. B. kard. Augusta Hlonda, 15.30 zapraszamy do przejścia jednej z kilku proponowanych tras zwiedzania: Zakamarki Parafii (miejsca, gdzie rzadko można wejść), Świątynia z Innej Perspektywy (poznawanie kościoła), Ślady Historii (historyczna opowieść), Misyjny Świat (muzeum misyjne) i Parafialny Zaplecze (parafialne pomieszczenia) i o 16.30 na wspólny grill w farskim ogrodzie. Zapraszamy!

Przypominamy także o trwających zapisach (do 10 sierpnia) na tegoroczną Brzezińską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę (23-28 sierpnia br.).

Zachęcamy, by rodzice wysyłający swe dzieci na obozy i kolonie letnie kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie przypomnienie, by ich dzieciom umożliwiono spełnianie praktyk religijnych, a szczególnie udziału w niedzielnej Mszy św.

Informujemy, że XII Brzeziński Farski Festyn Rodzinny odbędzie się 1.09.2018 r.

Księżom można powierzyć „urlopowe” intencje mszalne, które będą odprawione poza Brzezinką.

  

W ostatnim czasie zmarła:

- śp. Krystyna Wola, l. 81