Ogłoszenia duszpasterskie
13 Niedziela Zwykła – 1 lipca 2018 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie Wasze ofiary.

Dziś o 15.00 nieszpory niedzielne. Zapraszamy!

Wyjazd osób na rekolekcje do Kokoszyc w poniedziałek 2 lipca o 14.00 z parkingu przy kościele.

W tym tygodniu wyjątkowo kancelaria będzie czynna tylko w czwartek po Mszy św. wieczornej w godz. 18.45-20.00. Przepraszamy za utrudnienia. Od następnego tygodnia kancelaria wg porządku wakacyjnego (we wtorki 8.45-10.00 i 16.00-17.30 oraz w czwartki 8.45-10.00).

W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca z tradycyjnymi nabożeństwami. Zachęcamy by przystąpić do spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej.

Kolekta przyszłej niedzieli na potrzeby naszej parafii.

Polecamy najnowszy numer Gościa Niedzielnego, a w nim m. in. pierwszy odcinek wakacyjnego cyklu „Na skraju Polski” - o krainie pięknej jak z baśni, w której można sobie przypomnieć, co naprawdę znaczy słowo „odpoczynek”, o spędzaniu urlopu na letnich rekolekcjach oraz o Dolores Hart, czyli filmowej gwieździe, która porzuciła Hollywood i wstąpiła do klasztoru.

Bardzo serdecznie dziękuję panom i paniom za czerwcową pomoc w pracach przy kościele.

Przypominamy także o trwających zapisach (do 10 sierpnia) na tegoroczną Brzezińską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę (23-28 sierpnia br.).

Zachęcamy, by rodzice wysyłający swe dzieci na obozy i kolonie letnie kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie przypomnienie, by ich dzieciom umożliwiono spełnianie praktyk religijnych, a szczególnie udziału w niedzielnej Mszy św.

Gdyby ktoś chciał powierzyć swoje intencje modlitewne ks. Michałowi i naszym pielgrzymom, by je „omodlili” w Lourdes czy innych miejscach, które będą odwiedzali w swojej francuskiej pielgrzymce – może to uczynić na piśmie przynosząc kartkę do zakrystii lub do kancelarii. Można też księżom powierzyć „urlopowe” intencje mszalne, które będą odprawione poza Brzezinką.

W ostatnim czasie zmarł:

- śp. Jan Solarz, l. 62