Ogłoszenia duszpasterskie
Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela – 24 czerwca 2017 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie Wasze ofiary.

Dziś o 15.00 nieszpory niedzielne z nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W czasie wakacji kancelaria parafialna będzie czynna zasadniczo we wtorki 8.45-10.00 i 16.00-17.30 oraz w czwartki 8.45-10.00. Ale… w pierwszym tygodniu lipca (1-7.07) kancelaria będzie nieczynna tylko w czwartek po Mszy św. wieczornej w godz. 18.45-20.00.

W piątek przypada uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o 8.00, 9.30, 16.00 i 18.00. Kolekta tej uroczystości przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej – tzw. „Świętopietrze”. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest to rocznica święceń biskupich abpa seniora Damiana Zimonia – pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

W najbliższą sobotę, 30.06.br., o godz. 12.00 zapraszamy chorych i starszych parafian na Mszę św. w ich intencji, w czasie której będą mogli przyjąć sakrament chorych oraz błogosławieństwo lourdzkie. Mszy św. będzie przewodniczył i homilię wygłosi ks. dr Wojciech Bartoszek, dyrektor krajowy Apostolstwa Chorych. Po Mszy św. będzie koncert organowy dla naszych seniorów i poczęstunek. Gdyby trzeba było kogoś przywieźć – prosimy zgłosić to w kancelarii lub zakrystii (do czwartku włącznie).

Kolekta przyszłej niedzieli na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

Polecamy najnowszy numer Gościa Niedzielnego, a w nim m. in. tym, jak dotrzeć z Ewangelią do najbardziej samotnego pokolenia w historii, czyli do młodych, o inicjatywie nowej katolickiej telewizji internetowej oraz znajdziemy odpowiedzi na główne antykatolickie kłamstwa.

Jeszcze raz prosimy mężczyzn o pomoc– we wtorek i środę od 9.00 przy kościele.

We wtorek o 8.45 wyjazd zapisanych osób do Energylandii. Prosimy, by dzieci i młodzież zabrali legitymacje oraz zgody rodziców / opiekunów na wyjazd (jeśli nie zostały już oddane ks. Michałowi).

Ostatni raz zapraszamy do udziału w tradycyjnych rekolekcjach w Kokoszycach, które od będą się w dniach 2-5 lipca br. Swój udział prosimy zgłaszać w zakrystii do najbliższego wtorku. Całkowity koszt to 220 zł, wyjazd w poniedziałek 2 lipca o 14.00 z parkingu przy kościele.

Przypominamy także o trwających zapisach (do 10 sierpnia) na tegoroczną Brzezińską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę (23-28 sierpnia br.).

Zachęcamy, by rodzice wysyłający swe dzieci na obozy i kolonie letnie kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie przypomnienie, by ich dzieciom umożliwiono spełnianie praktyk religijnych, a szczególnie udziału w niedzielnej Mszy św.

Ruch Autonomii Śląska zaprasza na Autorajza po kościołach (pierwotnego) dekanatu mysłowickiego z okazji 150-lecia jego istnienia w najbliższą sobotę 30.06.2018 r. Szczegóły w gablocie.

W ostatnim czasie zmarli:

- śp. Janina Michlicka, l. 84

- śp. Karol Zlezarczyk, l. 80

- śp. Gertruda Kowalska, l. 77