Ogłoszenia duszpasterskie
11 Niedziela Zwykła - 17 czerwca 2018 r.

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na cele remontowe naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę.

Dziś o 15.00 nieszpory niedzielne z nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy także do udziału w nabożeństwach czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszach św. wieczornych.

W czwartek o 8.00 będzie Msza św. na zakończenie roku szkolnego i etapu edukacji dla uczniów kl. III Gimnazjum, a w piątek o 9.30 Msza na zakończenie roku Szkoły Podstawowej nr 10. Zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły.

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

Polecamy najnowszy numer Gościa Niedzielnego – w nim przeczytamy m. in. o miejscu, które warto odwiedzić, by nacieszyć oko i ducha – czyli o Bazylice Maryi Panny na Świętej Górze koło Gostynia, o kryzysie słowa drukowanego oraz o medialnych narzędziach w dziele ewangelizacji i rozwoju wiary. Jest też nowy wakacyjny numer Małego Gościa Niedzielnego.

Prosimy o pomoc mężczyzn – we wtorek i środę od 9.00 przy kościele, a kobiety – w środę również od 9.00 (z grabkami czy innymi narzędziami ogrodowymi).

Serdecznie zapraszamy do udziału w tradycyjnych rekolekcjach w Kokoszycach, które od będą się w dniach 2-5 lipca br. Swój udział prosimy zgłaszać w zakrystii. Całkowity koszt to 220 zł, wyjazd w poniedziałek 2 lipca o 14.00 z parkingu przy kościele.

Przypominamy, że tegoroczna VI Brzezińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 23-28 sierpnia br. Zachęcamy do zarezerwowania sobie tego czasu i do wyruszenia na pielgrzymi szlak. Zapisy do 10 sierpnia.

Nasza parafia organizuje wyjazd do Energylandii we wtorek, 26 czerwca br. Wyjazd o 8.45 powrót około 21. Zapisy w kancelarii lub u ks. Michała. Zapraszamy dzieci, młodzież oraz dorosłych. Zgody dla dzieci są do odbioru w zakrystii.

Od 16 do 23 lutego 2019 roku odbędzie się pielgrzymka do Ziemi Świętej organizowana przez naszą parafię (ks. Michała). Więcej szczegółów na ofercie w gablotkach, ulotkach z tyłu kościoła, na stronie internetowej oraz u ks. Michała. Zapisy w kancelarii (zaliczka przy zapisie 1000 zł).

Dyrekcja i nauczyciele SP nr 10 zapraszają rodziców uczniów przyszłych klas I SP na spotkanie informacyjne w środę, 20.06.2018 r. o godz. 17.00.

W ostatnim czasie zmarł:

- śp. Andrzej Górnik, l. 60, zam. przy ul. Chrzanowskiej