Ogłoszenia duszpasterskie
10 Niedziela Zwykła - 10 czerwca 2018 r.

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ. Serdeczne Bóg zapłać za każdy dar.

Dziś o 15.00 nieszpory niedzielne z nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy także do udziału w nabożeństwach czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszach św. wieczornych.

Dziś o 15.30 w salce przy probostwie spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.

W środę o 19.00 kolejne nabożeństwo fatimskie – zapraszamy do wspólnej modlitwy i procesji ze świecami (prosimy świece zaopatrzyć w okapniki). Podziękowania i prośby do MB Fatimskiej można wrzucać do postumentu pod MB Fatimską.

W czwartek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca – rano Msza św. o Miłosierdziu Bożym oraz Koronka do Bożego Miłosierdzia przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na cele remontowe naszej parafii.

Polecamy najnowszy numer Gościa Niedzielnego – w nim przeczytamy m. in. o kardynale Hlondzie, który bronił Żydów, o dywanach kwiatowych dla Pana Jezusa w czasie procesji Bożego Ciało oraz o uwielbianiu Boga – także w Mysłowicach w czasie koncertu Bądź jak Jezus.

Bardzo prosimy mężczyzn o pomoc – we wtorek i środę od 9.00 przy kościele.

W sobotę i niedzielę (16-17.06. br.) w Dąbrowie Górniczej odbędzie się kolejna Strefa 0 – czas konferencji i uwielbienia Boga. Więcej informacji na plakatach i ulotkach.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tradycyjnych rekolekcjach w Kokoszycach, które od będą się w dniach 2-5 lipca br. Swój udział prosimy zgłaszać w zakrystii. Całkowity koszt to 220 zł, wyjazd w poniedziałek 2 lipca o 14.00 z parkingu przy kościele.

Przypominamy, że tegoroczna VI Brzezińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 23-28 sierpnia br. Zachęcamy do zarezerwowania sobie tego czasu i do wyruszenia na pielgrzymi szlak. Zapisy w zakrystii.

Nasza parafia organizuje wyjazd do Energylandii we wtorek, 26 czerwca br. Wyjazd o 8.45 powrót około 21. Zapisy w kancelarii lub u ks. Michała. Zapraszamy dzieci, młodzież oraz dorosłych.

Od 16 do 23 lutego 2019 roku odbędzie się pielgrzymka do Ziemi Świętej organizowana przez naszą parafię (ks. Michała). Więcej szczegółów na ofercie w gablotkach, ulotkach z tyłu kościoła, na stronie internetowej oraz u ks. Michała. Zapisy w kancelarii (zaliczka przy zapisie 1000 zł).