Ogłoszenia duszpasterskie
Odpust Parafialny ku czci Maryi nawiedzającej św. Elżbietę - 3 czerwca 2018 r.

Dziś świętujemy odpust parafialny ku czci Maryi nawiedzającej św. Elżbietę i wraz z Maryją uwielbiamy Boga, który jest wielki i święte jest imię Jego, który uczynił nam wielkie rzeczy. Serdecznie witamy dzisiejszego kaznodzieję ks. Jana Smolca – Kanclerza Kurii Metropolitalnej w Katowicach oraz byłego wikariusza naszej parafii.

Serdecznie zapraszamy na uroczyste odpustowe Nieszpory Maryjne o 15.00. Zachęcamy także do zwiedzenia wystawy dotyczącej Jubileuszu 150-lecia Dekanatu Mysłowickiego, która znajduje się w bocznej nawie (początek przy chrzcielnicy) oraz do zakupu pamiątkowej jubileuszowej gazetki (4 zł).

Jutro, w poniedziałek po odpuście, tradycyjnie chcemy modlić się w intencji zmarłych parafian i dobrodziejów naszej parafii, dlatego Mszę św. wieczorną o godz. 17.00 na odprawimy cmentarzu. Kolekta na cmentarzu – na utrzymanie i remonty naszych cmentarzy.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszach św. wieczornych. Trwa także oktawa Bożego Ciała – procesje eucharystyczne wokół kościoła we wtorek, w środę i czwartek - zapraszamy do udziału dzieci sypiące kwiaty.

Świecka Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego zaprasza na spotkanie, które odbędzie się we wtorek 5 czerwca br. o godz. 17.00 w klasztorze Sióstr Służebniczek.

W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca – zachęcamy do modlitwy za powołanych i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne także z naszej parafii.

W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – Msze dodatkowe o 9.30 i o 16.30. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W sobotę będziemy przeżywać wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych i osłabionych wiekiem parafian – prosimy zgłaszać ich w zakrystii lub kancelarii.

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ. Także w przyszłą niedzielę o 15.30 odbędzie się spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja – w salce przy probostwie.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tradycyjnych rekolekcjach w Kokoszycach, które od będą się w dniach 2-5 lipca br. Swój udział prosimy zgłaszać w zakrystii. Całkowity koszt to 220 zł, wyjazd w poniedziałek 2 lipca o 14.00 z parkingu przy kościele.

Polecany najnowszy numer Gościa Niedzielnego – w nim przeczytamy m. in. o niekochanej miłości – czyli o tajemnicy Serca Jezusa, o tegorocznej pielgrzymce mężczyzn do Piekar Śląskich oraz o prawach człowieka (które zostały odcięte od źródła).

Bardzo prosimy o pomoc mężczyzn o pomoc – we wtorek od 9.00 na parkingu przy kościele.

Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali nasz kościół i jego obejście jak również kaplicę cmentarną do odpustu. Dziękujemy szczególnie Paniom, które uplotły wieńce do naszego kościoła. Jeszcze raz Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że procesja Bożego Ciała mogła się odbyć na Hajdowiźnie – szczególne podziękowania Państwu Kokot, budowniczym poszczególnych ołtarzy oraz wszystkim uczestnikom.

W najbliższą sobotę w Szkole Podstawowej nr 10 odbędzie się VII Festyn Rodzinny – zabawa od 14.00 na boisku szkolnym – zapraszamy!

 

W ostatnim czasie zmarły:

- śp. Aniela Mazurkiewicz, l. 84

- śp. Janina Dolina, l. 72