Ogłoszenia duszpasterskie
Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 27 maja 2018 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii – serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie Wasze ofiary.

Dziś o 15.00 nabożeństwo majowe, a w tygodniu po Mszach św. wieczornych. Od piątku 1 czerwca rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe – również po Mszy św. wieczornej. Dziś o godz. 19.00 w oratorium spotkanie przed tegoroczną pielgrzymką do Francji – zainteresowanych zapraszamy.

W czwartek będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Procesja Bożego Ciała (31 maja) odbędzie się w tym roku na Hajdowiźnie. Rozpoczniemy Mszą św. polową o 8.00 przy krzyżu i kapliczce na posesji państwa Kokot (ul. Jaworowa 1), a potem przejdziemy z Panem Jezusem ulicami Jaworową, Spokojną oraz Konopnickiej. Będzie możliwość zaparkowania samochodów po jednej stronie drogi wzdłuż ul. Konopnickiej od ronda na Laryszu do ul. Jaworowej, od strony Krasów do ul. Spokojnej oraz na ul. Dolnej od strony ul. Fabrycznej. Prosimy nie parkować wzdłuż trasy procesji i stosować się do poleceń funkcjonariuszy Straży Miejskiej oraz kierujących ruchem. Na Mszę św. polową można zabrać ze sobą krzesełka składane. Mszy św. o 9.30 nie będzie, a Msza o 11.15 w kościele.

Tradycyjnie w Boże Ciało odbędzie się dziewiąty Rodzinny Koncert Ekumeniczny „Bądź jak Jezus”. Zapraszamy do Parku Słupna 31 maja br. od godz. 15.00 do późnych godzin wieczornych.

W tym tygodniu przypadają I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa oraz do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania oraz Komunii św. wynagradzającej, tym bardziej, że zbliża się nasz odpust parafialny, a żeby zyskać odpust zupełny – należy przystąpić do spowiedzi.

W przyszłą niedzielę przypada nasz Odpust Parafialny. Serdecznie zapraszamy zwłaszcza na Sumę odpustową o 11.15 i na Uroczyste Nieszpory Maryjne o 15.00. Sumę odpustową odprawi i homilię wygłosi ks. Jan Smolec – Kanclerz Kurii Metropolitalnej w Katowicach oraz były wikariusz naszej parafii. Do uroczystego świętowania o 11.15 zapraszamy szczególnie poczty sztandarowe, górników w strojach galowych, panie i panów w strojach ludowych, dzieci komunijne oraz dzieci do sypania kwiatów. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

Zachęcamy także do uporządkowania grobów i posprzątania cmentarza w związku z uroczystością odpustową. Mszę św. w intencji zmarłych parafian odprawimy tradycyjnie w poniedziałek po odpuście parafialnym, 4.06. br. o godz. 17.00 w kaplicy cmentarnej.

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego – w najnowszym numerze znajdziemy teksty m.in. o Eucharystii, która nie powinna spowszednieć, ale mocno trwać jako NAJświętszy Sakrament, o relacji między sprawiedliwością a miłością (wywiad z kard. Grocholewskim) oraz o miłości do Ojczyzny wg Jana Pawła II. Jest też Mały Gość Niedzielny o dodatkiem o Mundialu 2018.