Ogłoszenia duszpasterskie
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 20 maja 2018 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby remontowe naszej parafii – serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie Wasze ofiary.

Dziś o 15.00 nabożeństwo majowe, a dzieci pierwszokomunijne mają swoje nabożeństwo popołudniowe o 16.30.

W poniedziałek – drugi dzień Zielonych Świątek – Święto MB Matki Kościoła o godz. 16.00 dodatkowa Msza św., a o 18.00 bp Marek Szkudło udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii i parafii w Krasowach.

W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – zapraszamy do dziękczynienia za kapłaństwo naszych biskupów i księży oraz prośmy o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne do służby w Kościele.

W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – kończy się zatem okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej (wymaganej od każdego katolika przez przykazanie kościelne). Nabożeństwo majowe o 15.00, a kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

W przyszłą niedzielę odbywa się także tradycyjna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do MB Piekarskiej - zachęcamy panów do pielgrzymowania. Tradycyjnie można wybrać się rowerem z naszej parafii – wyjazd o godz. 6.00 sprzed naszego kościoła, można też pojechać z rowerzystami dekanatu mysłowickiego (organizatorzy: Bractwo Pielgrzymkowe i PTTK) – wyjazd o 7.30 sprzed kościoła NSPJ w Mysłowicach i można udać się autobusem wraz z parafią w Janowie Miejskim – wyjazd z Janowa o godz. 7.00, koszt 15 zł (zapisy w zakrystii).

Również w przyszła niedzielę, 27.05.2018 r., o godz. 19.00 w oratorium spotkanie przed tegoroczną pielgrzymką do Francji – zainteresowanych zapraszamy.

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego – w najnowszym numerze znajdziemy teksty m.in. o tym, dokąd zmierza Europa, czyli o powrocie do pogaństwa i człowieku który (jednak) nie jest Bogiem, o Duchu Świętym (gdzie Duch? Gdzie zaduch?) oraz życiu chrześcijan w Nepalu. Jest też nowy numer Małego Gościa Niedzielnego o dodatkiem o Mundialu 2018.

Procesja Bożego Ciała (31 maja) odbędzie się w tym roku na Hajdowiźnie. Rozpoczniemy Mszą św. polową przy krzyżu i kapliczce na posesji państwa Kokot, pierwszy ołtarz w okolicach styku ulic Jaworowej i Spokojnej, drugi przy styku ulic Spokojnej i Dolnej, trzeci przy styku ulic Spokojnej i Konopnickiej i czwarty przy miejscu Mszy św. (ul. Jaworowa 1). Cała trasa to niecałe 2 km (podobnie jak w zeszłym roku).

Tradycyjnie w Boże Ciało odbędzie się dziewiąty Rodzinny Koncert Ekumeniczny „Bądź jak Jezus”. Zapraszamy do Parku Słupna 31 maja br. od godz. 15.00 do późnych godzin wieczornych.

 

W ostatnim czasie zmarła:

- śp. Irena Kula, l. 88