Ogłoszenia duszpasterskie

Wniebowstąpienie Pańskie – 13 maja 2018 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii – serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie Wasze ofiary. Serdecznie zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie, które rozpocznie się dziś o godz. 19.00. Prosimy wziąć ze sobą świece z okapnikami.

Dziś o 15.00 nabożeństwo majowe z udziałem dzieci wczesnokomunijnych, na które serdecznie zapraszamy. Nabożeństwa majowe w tygodniu po Mszy św. wieczornej.

W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca – chcemy dziękować za Miłosierdzie Boże.

W sobotę w czasie Mszy św. o 8.00 będziemy przeżywać 25 rocznicę święceń kapłańskich ks. Michała Psiuka. Jest to okazja, by Bogu dziękować i prosić o nowe powołania z naszej parafii. A po Mszy św. wieczornej zapraszamy na modlitewne czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego.

W przyszłą niedzielę, w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, o 9.30 Msza św. urodzinowa ks. proboszcza Andrzeja, a w czasie Mszy św. o 11.15 dzieci z klasy III a i III b przystąpią do Pierwszej Komunii św. Otoczmy te dzieci i ich rodziców serdeczną modlitwą i życzliwością. W przyszłą niedzielę nabożeństwo majowe o 15.00, a dzieci komunijne będą miały swoje nabożeństwo popołudniowe o 16.30. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby remontowe naszej parafii.

Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii i parafii w Krasowach udzieli bp Marek Szkudło w naszym kościele w drugi dzień Zielonych Światek, w poniedziałek 21.05. o godz. 18.00. Próby przed bierzmowaniem we wtorek i piątek po Mszy św. wieczornej, ok. 19.00.

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego – w najnowszym numerze znajdziemy teksty m.in. o tym, że niebo to Ktoś a nie coś, o chrystianofobii po polsku, a także o tym, po co nam nowa konstytucja.

W sobotę 26 maja br. organizowana jest pielgrzymka dzieci komunijnych do Leśniowa. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc – zapisy do 19.05. (wraz z nrem PESEL i wpłatą 30 zł) w zakrystii.

W imieniu organizatorów informujemy, że tegoroczna VI Brzezińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 23-28 sierpnia br. Zachęcamy do zarezerwowania sobie tego czasu i do wyruszenia na pielgrzymi szlak. Zapisy w zakrystii.

Prezydent Miasta Mysłowice informuje, że od dnia 14 maja br. rozpoczną się prace związane z remontem nawierzchni ulicy Chrzanowskiej na odcinku od ulicy Brzezińskiej do Kościelnej. Prosimy zatem o zaprzestanie parkowania na ww. ulicy. Zalecamy parkowanie na ulicach: Kasztanowej, Damrota, Hetmańskiego oraz parkingach przy ul. Kościelnej. Utrudnienia potrwają ok. 3 tygodni. Za utrudnienia przepraszamy.

W ostatnim czasie zmarli:

- śp. Elżbieta Zieleniewska-Dobrowolska, l. 62, zam. przy ul. Reja

- śp. Helena Burger, l. 93, zam. przy ul. Dworcowej

- śp. Helena Machowska, l. 66, zam. przy ul. Brzezińskiej

- śp. Grzegorz Matlachowski, l. 47, zam. przy ul. Chrzanowskiej

- śp. Irena Kula, l. 88, zam. przy ul. Piaskowej