Ogłoszenia duszpasterskie

6 Niedziela Wielkanocna – 6 maja 2018 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach – serdeczne „Bóg zapłać” za Wasze ofiary.

Dziś o 15.00 nabożeństwo majowe, na które serdecznie zapraszamy. Nabożeństwa majowe w tygodniu po Mszy św. wieczornej.

W tym tygodniu przypadają dni krzyżowe. O 17.15 spotkamy się przy krzyżach: w poniedziałek na rogu ulic Reja i Brzezińskiej, we wtorek na ul. Reja (nieopodal DPS-u) i w środę na ul. Chrzanowskiej, gdzie będziemy prosili o urodzaje i błogosławieństwo dla ludzkiej pracy oraz w drodze do kościoła odprawimy nabożeństwo majowe.

W czwartek, 10 maja br., o godz. 17.00 w klasztorze Sióstr Służebniczek odbędzie się spotkanie Świeckiej Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego, na które zapraszamy członków i zainteresowanych.

W najbliższą sobotę po Mszy św. porannej odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych i osłabionych wiekiem parafian. Prosimy ich zgłaszać w kancelarii lub w zakrystii.

W przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o 11.15 grupa dzieci przystąpi do Wczesnej Komunii św. Otoczmy te dzieci i ich rodziców serdeczną modlitwą i życzliwością. Dzieci te będą także uczestniczyć w popołudniowym nabożeństwie majowym o 15.00. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

W niedzielę przypada także wspomnienie MB Fatimskiej (odpust parafialny w Wesołej). Serdecznie zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie, które rozpocznie się o godz. 19.00. Prosimy wziąć ze sobą świece z okapnikami.

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego – w najnowszym numerze znajdziemy teksty m.in. o Bogu, który jest przyjaźnią, o tym, że w I Komunii św. nie o prezenty chodzi oraz tekst o Wojciechu Korfantym w cyklu „Ojcowie Niepodległości”.

Przypominamy, że zgodnie z przepisami funeralnymi i regulaminem, na cmentarz m.in. nie wolno wprowadzać zwierząt (w tym psów), nie wolno wjeżdżać pojazdami mechanicznymi i rowerami (bez zgody zarządcy), nie wolno palić papierosów i spożywać napojów alkoholowych, nie wolno wykonywać samowolnych prac budowlanych czy kamieniarskich, samowolnie sadzić drzew czy krzewów… Nie należy również wyrzucać zniczy czy innych śmieci poza mur cmentarny.

W sobotę 26 maja br. organizowana jest pielgrzymka dzieci komunijnych do Leśniowa. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc – zapisy (wraz z nrem PESEL i wpłatą 30 zł) w zakrystii.

W imieniu organizatorów informujemy, że tegoroczna VI Brzezińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 23-28 sierpnia br. Zachęcamy do zarezerwowania sobie tego czasu i do wyruszenia na pielgrzymi szlak. Zapisy w zakrystii.

W ostatnim czasie zmarli:

- śp. Gerard Jendyk, l. 79, zam. przy ul. Wodnej

- śp. Eugenia Skowrońska, l. 82, zam. przy ul. Jaśminowej