Ogłoszenia duszpasterskie
5 Niedziela Wielkanocna – 29 kwietnia 2018 r.

Dziś obchodzimy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. „Bóg zapłać” za Wasze ofiary.

Dziś o 15.00 Nieszpory Niedzielne, na które serdecznie zapraszamy.

Od wtorku, 1 maja, rozpoczynamy miesiąc maryjny – zapraszamy na nabożeństwa majowe w tygodniu po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o 15.00.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy do przyjęcia spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej.

W czwartek Uroczystość NMP Królowej Polski – Msze św. w porządku niedzielnym. W tym dniu odnowimy Millenijny akt oddania Polski Maryi, a dzieci, które w zeszłym roku przystąpiły do wczesnej Komunii św. w czasie Mszy św. o 11.15 odnowią swoje przyrzeczenia chrzcielne. Nabożeństwo majowe o 15.00.

Dzieci, które w przyszłą niedzielę o 11.15 będą przeżywały 1. rocznicę Komunii św. zapraszamy do spowiedzi w piątek od 15.30 lub w sobotę od 17.00.

W związku z przypadającymi w tych dniach świętami we wtorek i czwartek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego – w najnowszym numerze znajdziemy teksty m.in. o nowej polskiej błogosławionej, pielęgniarce Hannie Chrzanowskiej, która zdrowych uczyła odpowiedzialności, a chorych wyciągała z beznadziei, o teologii ciała oraz o nabożeństwie Drogi Światła. Jest także majowy numer Małego Gościa Niedzielnego.

Informacje:

Klub Honorowych Dawców Krwi przy KWK Mysłowice-Wesoła i Prezydent Miasta Mysłowice zapraszają na Bieg Uliczny na dystansie 5 km z okazji 60-lecia Krwiodawstwa w Polsce i 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, który odbędzie się 13 maja br. Szczegóły na plakacie.

W imieniu organizatorów informujemy, że tegoroczna VI Brzezińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 23-28 sierpnia br. Zachęcamy do zarezerwowania sobie tego czasu i do wyruszenia na pielgrzymi szlak. Zapisy w zakrystii.

W ostatnim czasie zmarła:

- śp. Anna Lipowicz, l. 76, zam. przy ul. Wrzosowej 17