Ogłoszenia duszpasterskie
4 Niedziela Wielkanocna – 22 kwietnia 2018 r. - Niedziela Dobrego Pasterza

„Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi, i rzeczywiście nimi jesteśmy” – przypomina nam dziś św. Jan, a Jezus mówi, że jest Dobrym Pasterzem. Bóg zapewnia o swojej miłości i opiece. On nas prowadzi do życia wiecznego.

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. „Bóg zapłać” za Wasze ofiary.

Dziś o 15.00 nieszpory niedzielne.

We środę, w święto św. Marka Ewangelisty, tradycyjnie modlimy się o urodzaje i Boże błogosławieństwo w pracy. Nabożeństwo przy krzyżu przed kościołem o 17.30.

W czwartek po wieczornej Mszy św. (ok. 19.00) katecheza dla dorosłych na probostwie.

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na bieżące potrzeby naszej parafii.

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego – w najnowszym numerze znajdziemy teksty m.in. o papieżu Benedykcie XVI, który niedawno obchodził 91 ur., o roli Tradycji i zmianach w Kościele oraz o tym, czego nie wiemy o zbrodni katyńskiej. Do GN dołączony jest bezpłatny dodatek – Adhortacja apostolska papieża Franciszka „Gaudete et exsultate”. Jest też nowy numer Małego Gościa Niedzielnego.

Chętnych mężczyzn zapraszamy do pomocy w pracach przy kościele / przy cmentarzu – we wtorek od 9.00 do 15.00 lub w środę od 14.00 do 17.00 (można „wpaść” w międzyczasie).

Dzieci, które w zeszłym roku przystąpiły do wczesnej Komunii św. odnowią swoje przyrzeczenia chrzcielne 3.05. br. o godz. 11.15, a 1. rocznica I Komunii św. uczniów klas III c i IV c w niedzielę 6.05. br. o 11.15.

Informacje:

Związek Górnośląski Koło Brzezinka dziękuje za wsparcie inicjatywy „Śląskie – Dzieciom z Aleppo!” - podczas zeszłotygodniowej zbiórki ZG zebrał na ten cel 1739 zł.

Klub Honorowych Dawców Krwi przy KWK Mysłowice-Wesoła i Prezydent Miasta Mysłowice zapraszają na Bieg Uliczny na dystansie 5 km z okazji 60-lecia Krwiodawstwa w Polsce i 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, który odbędzie się 13 maja br. Szczegóły na plakacie.

Publiczna Szkoła Podstawowa Jezuitów w Mysłowicach prowadzi nabór do klas I, II, IV, V i VII.

W imieniu organizatorów informujemy, że tegoroczna VI Brzezińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 23-28 sierpnia br. Zachęcamy do zarezerwowania sobie tego czasu i do wyruszenia na pielgrzymi szlak. Zapisy w zakrystii.

Bardzo serdecznie prosimy, by opiekunowie grobów na naszym cmentarzu zgłosili się do kancelarii parafialnej w celu uzupełnienia danych w inwentarzu cmentarza, jeśli jeszcze tego nie uczynili. W gablocie znajduje się też lista osób poszukiwanych w sprawach cmentarnych – proszę o zgłoszenie się do kancelarii lub powiadomienie zainteresowanych osób.