Ogłoszenia duszpasterskie

3 Niedziela Wielkanocna – 15 kwietnia 2018 r.

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby remontowe naszej parafii – na remont zakrystii, a po Mszy św. przed kościołem Członkowie Związku Górnośląskiego będą rozprowadzali płyty – cegiełki w ramach inicjatywy „Śląskie – Dzieciom z Aleppo!”. „Bóg zapłać” za Wasze ofiary.

Dziś o 15.00 nieszpory niedzielne, a o 15.30 w salce przy probostwie odbędzie się spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.

W środę po Mszy św. wieczornej w salce przy probostwie spotkanie przed pieszą pielgrzymką do Częstochowy. Wszystkich chętnych zapraszamy!

W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca – zapraszamy na poranną Mszę św. o Miłosierdziu Bożym i na Koronkę do Miłosierdzia Bożego przed Najświętszym Sakramentem.

W sobotę o 15.00 w kościele odbędzie się I Spowiedź święta dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Uwaga, nastąpiła zmiana godziny nabożeństwa!

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na bieżące potrzeby naszej parafii.

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego – w najnowszym numerze znajdziemy teksty m.in. o 9 męczennikach znad Sekwany, o tym, co św. Paweł chciał nam przekazać w Liście do Rzymian oraz o najnowszej Adhortacji papieża Franciszka „Gaudete et exultate”.

Informacje:

Bóg zapłać za wsparcie inicjatywy „Śląskie – Dzieciom z Aleppo!” - podczas zeszłotygodniowej zbiórki Caritas przekazaliście na ten cel 4555,73 zł.

Klub Honorowych Dawców Krwi przy KWK Mysłowice-Wesoła i Prezydent Miasta Mysłowice zapraszają na Bieg Uliczny na dystansie 5 km z okazji 60-lecia Krwiodawstwa w Polsce i 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, który odbędzie się 13 maja br. Szczegóły na plakacie.

Publiczna Szkoła Podstawowa Jezuitów w Mysłowicach prowadzi nabór do klas I, II, IV, V i VII.

W imieniu organizatorów informujemy, że tegoroczna VI Brzezińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 23-28 sierpnia br. Zachęcamy do zarezerwowania sobie tego czasu i do wyruszenia na pielgrzymi szlak. Zapisy w zakrystii.

Bardzo serdecznie prosimy, by opiekunowie grobów na naszym cmentarzu zgłosili się do kancelarii parafialnej w celu uzupełnienia danych w inwentarzu cmentarza, jeśli jeszcze tego nie uczynili. W gablocie znajduje się też lista osób poszukiwanych w sprawach cmentarnych – proszę o zgłoszenie się do kancelarii lub powiadomienie zainteresowanych osób.