Ogłoszenia duszpasterskie
2 Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego - 8 kwietnia 2018 r.

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na Caritas Archidiecezji Katowickiej, a po Mszy św. przed kościołem odbędzie się zbiórka w ramach inicjatywy „Śląskie – Dzieciom z Aleppo!”. „Bóg zapłać” za Wasze ofiary.

Dziś o 15.00 popołudniowe nabożeństwo z udziałem chóru „Familia”, w czasie którego odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy.

W poniedziałek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego (przeniesiona z 25.03), którą obchodzimy jako Dzień Świętości Życia. Msza św. o 16.00 będzie sprawowana w intencji dzieci poczętych, których życie znajduje się w niebezpieczeństwie oraz osób podejmujących Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego (deklaracje znajdują się na stoliku z prasą). Deklaracje będzie można złożyć w czasie każdej Mszy św.

Świecka Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego zaprasza na spotkanie, które odbędzie się we wtorek, 10 kwietnia, o 17.00 w klasztorze Sióstr Służebniczek.

W najbliższą sobotę po Mszy św. porannej odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych i osłabionych wiekiem parafian. Prosimy zgłaszać ich w zakrystii lub w kancelarii.

Przyszła niedziela to Niedziela Biblijna – Drugi Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Zachęcamy, by przyjść 10 minut wcześniej do kościoła, gdyż przed Mszami odczytamy fragment listu do Rzymian wraz z komentarzem. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby remontowe naszej parafii – na remont zakrystii. Natomiast po Mszach św. przed kościołem Członkowie Związku Górnośląskiego będą rozprowadzali płyty – cegiełki w ramach inicjatywy „Śląskie – Dzieciom z Aleppo!”. W przyszłą niedzielę o 15.30 w salce przy probostwie odbędzie się spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego – w najnowszym numerze znajdziemy teksty m.in. o trzech słowach: „Jezu, ufam Tobie”, które są kluczem do Bożego Miłosierdzia, o Supermanie w przedsionku nieba oraz o Oknach Życia.

Informacje:

Prezydent Miasta Mysłowice zaprasza wszystkich mieszkańców do obejrzenia wystawy pt. „Cóż powiedzieć…, żal odjeżdżać…” z Janem Pawłem II po wsze czasy. Jest to ekspozycja plenerowa umiejscowiona na terenie Centralnego Muzeum Pożarnictwa przy ul. Stadionowej. Ekspozycja jest ogólnodostępna i bezpłatna.

Klub Honorowych Dawców Krwi przy KWK Mysłowice-Wesoła i Prezydent Miasta Mysłowice zapraszają na Bieg Uliczny na dystansie 5 km z okazji 60-lecia Krwiodawstwa w Polsce i 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, który odbędzie się 13 maja br. Szczegóły na plakacie.

Publiczna Szkoła Podstawowa Jezuitów w Mysłowicach prowadzi nabór do klas I, II, IV, V i VII.

W imieniu organizatorów informujemy, że tegoroczna VI Brzezińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 23-28 sierpnia br. Zachęcamy do zarezerwowania sobie tego czasu i do wyruszenia na pielgrzymi szlak. Zapisy w zakrystii.

W ostatnim czasie zmarł:

- śp. Józef Kulasiński, l. 73, zam. ul. Reja 20, (pogrzeb był w par. Świętego Krzyża)