Ogłoszenia duszpasterskie
Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego - 1 kwietnia 2018 r.

Oto dzień, który Pan uczynił – radujmy się w nim i weselmy! Chrystus pokonał śmierć, ból, samotność i cierpienie. Także lęk przed śmiercią. Jezus żyje i ma moc nas uwolnić od tego, co zagraża naszemu zbawieniu. Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał!

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. „Bóg zapłać” za Wasze ofiary.

Dziś o 14.45 Uroczyste Nieszpory Wielkanocne z Nowenną przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego, na które serdecznie zapraszamy.

Osiem początkowych dni Okresu Wielkanocnego stanowi Oktawę Wielkanocną, którą obchodzimy jako uroczystość. Jutro Poniedziałek Wielkanocny – Msze św. w porządku niedzielnym. O 11.15 będziemy się modlili w int. ks. Pawła Bubalika z ok. jego ur. Po południu o 15.15 zamiast nieszporów będzie Nowenna przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego. Kolekta będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ i KUL. W piątek w Oktawie Wielkanocnej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca z tradycyjnymi nabożeństwami. W piątek po Mszy św. wieczornej na probostwie spotkanie parafialnego zespołu Caritas.

W sobotę odbędzie się Konwent Wielkanocny księży naszego dekanatu w parafii NSPJ w Mysłowicach. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.00 w której będziemy prosili Boga o potrzebne łaski dla naszych duszpasterzy oraz o życie wieczne dla zmarłych kapłanów, którzy pracowali w naszych parafiach. W czasie tej Mszy św. zostaną przekazane parafiom naszego dekanatu oleje święte.

W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Miłosierdzia Bożego. Kolekta będzie przeznaczona na Caritas Archidiecezji Katowickiej, a po Mszach św. przed kościołem odbędzie się zbiórka w ramach inicjatywy „Śląskie – Dzieciom z Aleppo!”. Nieszpory o godz. 15.00 będziemy świętować z udziałem chóru „Familia”.

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego – w najnowszym numerze znajdziemy teksty m.in. o tym, że jest wyjście, że Chrystus Zmartwychwstały daje wolność, o wyjątkowej księdze Pisma Św. – o Pieśni nad Pieśniami, czyli Pieśni o zakochanym Bogu. Jest też świąteczny numer Małego Gościa Niedzielnego.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom za zaangażowanie i głębokie przeżywanie Triduum Sacrum. Dziękujemy także za wszystkie kwiaty przyniesione w Wielki Piątek do Bożego Grobu i  za ofiary złożone na rzecz Bożego Grobu i chrześcijan żyjących w Ziemi Świętej.

W ostatnim czasie zmarła:

- śp. Maria Kocur, l. 86, zam. przy ul. Topolowej