Ogłoszenia duszpasterskie

5 Niedziela Wielkiego Postu – 18 marca 2018 r.

Wzywając pomocy Ducha Św. rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne pod hasłem „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Witamy w naszej wspólnocie ks. Marcina Aleksego, który będzie naszym duchowym przewodnikiem w czasie tych dni.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby remontowe naszej parafii – na remont zakrystii. Bóg zapłać za wszystkie Wasze ofiary.

Dziś po Mszach św. Dzieci Maryi rozprowadzają własnoręcznie wykonane palmy za dobrowolną ofiarę. Datki będą przeznaczone na potrzeby grupy, zwłaszcza na dofinansowanie pielgrzymki. O godz. 14.45 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Zapraszamy do dalszego udziału w rekolekcjach wielkopostnych – nauki rekolekcyjne do środy w czasie każdej Mszy św. Kolekta na zakończenie rekolekcji (w środę) będzie przeznaczona na cele ks. rekolekcjonisty.

Każdego dnia (także w piątek) od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi św. Bardzo serdecznie zapraszamy, by nie odkładać spowiedzi na ostatni tydzień Wielkiego Postu, ale wykorzystać już teraz możliwość pojednania się z Bogiem i ludźmi.

W czwartek po Mszy św. wieczornej (ok. 18.45) w oratorium odbędzie się spotkanie uczniów klas VI, którzy w naszej parafii będą się przygotowywać do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

W ten piątek wyjątkowo Droga Krzyżowa po Mszy św. porannej (ok. 8.45) oraz o 16.00 Droga Krzyżowa dla dzieci (nie będzie DK o 17.15). O godz. 19.00 na mysłowickim rynku rozpoczniemy dekanalną drogę krzyżową ulicami i placami Mysłowic, która jest jednym z elementów jubileuszu 150-lecia Dekanatu Mysłowickiego. Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Przedstawiciele naszej parafii będą prowadzili rozważania i modlitwę przy drugiej stacji i nasi parafianie mają ponieść krzyż do trzeciej stacji.

W najbliższą sobotę po porannej Mszy św. odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych i osłabionych wiekiem parafian. Prosimy ich zgłaszać w kancelarii lub w zakrystii. W związku z tym prośba do Was, drodzy parafianie, by tak jak w zeszłym roku upiec babki wielkanocne, które zaniesiemy do naszych parafian pozostających w domach. Babki prosimy przynieść w piątek po południu / wieczorem do salki przy probostwie.

Za tydzień Niedziela Palmowa. Uroczysta procesja z palmami odbędzie się w czasie Mszy św. o 11.15. Rozpoczniemy pod dzwonnicą. Palmy będziemy błogosławić także w czasie każdej Mszy św. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii, a przed kościołem wolontariusze Hospicjum „Cordis” będą sprzedawać pisanki, z których dochód przeznaczony jest na działalność hospicjum.

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze możemy przeczytać m.in. o pięciu latach pontyfikatu papieża Franciszka, o Mszy św. o. Pio oraz o siostrach kapucynkach, które wyszły na ring.

Informacje - zapowiedzi:

- Na stoliku z prasą znajdują się wielkanocne świece „Caritas”. Ofiarę za świecę w wysokości 5 zł prosimy wrzucić do skarbony za prasę.

- Dyrekcja SP nr 10 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Brzezince zaprasza uczniów i rodziców przyszłorocznych klas pierwszych oraz siódmych zainteresowanych nauką w klasach dwujęzycznych  na dzień otwarty, który odbędzie się we wtorek 20 marca br. w godz. 16.30-18.30 w budynku szkoły. W programie wiele ciekawych zajęć oraz słodki poczęstunek. Szczegóły na plakacie.

- Publiczna Szkoła Podstawowa Jezuitów w Mysłowicach prowadzi nabór do klas I, II, IV, V i VII.

W ostatnim czasie zmarł:

- śp. Henryk Musioł, l. 68, zam. ul. Jaworowa 36