Ogłoszenia duszpasterskie
4 Niedziela Wielkiego Postu – LAETARE – 11 marca 2018 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

Dziś o godz. 14.45 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Dziś o godz. 18.00 w naszym kościele odbędzie się Koncert Muzyki Pasyjnej w wykonaniu zespołu SOGNI D’ORO. Słuchając europejskiej muzyki religijnej chcemy wejść w cierpienie Chrystusa i ból Jego Matki, co pomoże nam odpowiednio przeżyć czas Wielkiego Postu i przygotować się do rekolekcji wielkopostnych. Serdecznie zapraszamy.

W zwykłe dni Wielkiego Postu (z wyjątkiem piątku) od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi św.

Zachęcamy do podjęcia abstynencji od napojów alkoholowych na czas Wielkiego Postu i danie świadectwa przez wpis do Księgi Trzeźwości, która znajduje się na ołtarzu Bożego Miłosierdzia.

Świecka Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego zaprasza na spotkanie i Mszę św. we wtorek, 13 marca o godz. 17.00 w kościele.

Wszystkich chętnych śpiewających zapraszamy na spotkania scholi przed Triduum Paschalnym w czwartki o godz. 18.30 w salce przy probostwie.

W piątek o 16.00 Droga Krzyżowa dla dzieci, a o 17.15 Droga Krzyżowa dla wszystkich. Kartki z wypominkami za zmarłych na Drogę Krzyżową można przynosić do zakrystii. Także w piątek wyruszy mysłowicka Ekstremalna Droga Krzyżowa. Początek o 20.00 w kościele na Bończyku.

W tym roku przeżywamy jubileusz 150-lecia Dekanatu Mysłowickiego. W ramach obchodów tego jubileuszu odbędzie się dekanalna doga krzyżowa ulicami Mysłowic w piątek 23.03.2018 r. Początek na mysłowickim rynku o godz. 19.00. Dlatego nie będzie w tym roku drogi krzyżowej ulicami Brzezinki. Natomiast w tym dniu w naszym kościele odprawimy drogę krzyżową po Mszy w. porannej (ok. 8.45) i drogę krzyżową dla dzieci o 16.00 (nie będzie DK o 17.15).

Kolekta przyszłej niedzieli będzie na remont zakrystii. Natomiast po Mszach św. Dzieci Maryi będą rozprowadzały własnoręcznie wykonane palmy za dobrowolną ofiarę. Datki będą przeznaczone na potrzeby grupy, zwłaszcza na dofinansowanie pielgrzymki.

Od przyszłej niedzieli (włącznie z sobotnim wieczorem) do środy (od 18 do 21 marca) będziemy przeżywać tegoroczne parafialne rekolekcje wielkopostne pod hasłem „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Naszym przewodnikiem będzie ks. Marcin Aleksy, proboszcz parafii św. Pawła w Bielsku Białej. Nauki rekolekcyjne będą w czasie wszystkich Mszy św.

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze możemy przeczytać m.in. o kroku w stronę dojrzałej cywilizacji, czyli o ograniczeniu handlu w niedzielę, o posłuszeństwie Kościołowi i ufności u św. o. Pio, a także o Wiślicy – małym mieście z wielką historią i cennymi zabytkami.

Dziękujemy ofiarodawcom za udział w akcji Caritas „Tak-Pomagam!” oraz wolontariuszom parafialnej Caritas za ofiarną pracę. W czasie akcji ofiarowaliście ok. 300 kg żywności. Bóg zapłać!

 

Informacje - zapowiedzi:

- Dziś przed Kościołem młodzież i ministranci będą rozdawać ulotki dotyczące akcji „Śląskie Dzieciom Aleppo”. Prosimy życzliwie przyjąć zaproszenie do tej akcji.

- Na stoliku z prasą znajdują się wielkanocne świece „Caritas”. Ofiarę za świecę w wysokości 5 zł prosimy wrzucić do skarbony za prasę.

- Chorych i starszych parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę 24 marca br.

- Dyrekcja SP nr 10 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Brzezince zaprasza uczniów i rodziców przyszłorocznych klas pierwszych oraz siódmych zainteresowanych nauką w klasach dwujęzycznych  na dzień otwarty, który odbędzie się we wtorek 20 marca br. w godz. 16.30-18.30 w budynku szkoły. W programie wiele ciekawych zajęć oraz słodki poczęstunek. Szczegóły na plakacie.

- Publiczna Szkoła Podstawowa Jezuitów w Mysłowicach prowadzi nabór do klas I, II, IV, V i VII.

- Szkoła  sportowa w Mysłowicach przy ul. Gwarków 1 serdecznie zaprasza dzieci wraz z opiekunami w środę 14 marca na godz. 17.00  na  dzień  otwarty  z Koziołkiem Matołkiem.

 

W ostatnim czasie zmarły:

- śp. Maria Gągol, l. 87

- śp. Helena Iżykowska, l. 92