Ogłoszenia duszpasterskie

3 Niedziela Wielkiego Postu – 4 marca 2018 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, a po Mszach św. odbędzie się zbiórka na fundusz misyjny Ad Gentes. Bóg zapłać za wszystkie Wasze ofiary.

Dziś o godz. 14.45 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

W zwykłe dni Wielkiego Postu (z wyjątkiem piątku) od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi św.

Zachęcamy do podjęcia abstynencji od napojów alkoholowych na czas Wielkiego Postu i danie świadectwa przez wpis do Księgi Trzeźwości, która znajduje się na ołtarzu Bożego Miłosierdzia.

Wszystkich chętnych śpiewających zapraszamy na spotkania scholi przed Triduum Paschalnym w czwartki o godz. 18.30 w salce przy probostwie.

W czwartek po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie uczniów klas II Gim. i 7 SP w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.

W piątek o 16.00 Droga Krzyżowa dla dzieci, a o 17.15 Droga Krzyżowa dla wszystkich. Kartki z wypominkami za zmarłych na Drogę Krzyżową można przynosić do zakrystii.

Kolekta przyszłej niedzieli będzie na potrzeby archidiecezji. Natomiast po Mszach św., z racji niedzieli radości – Laetare, młodzież będzie rozprowadzała własne słodkie wypieki, a dochód będzie przeznaczony na dofinansowanie letnich rekolekcji.

Za tydzień w niedzielę o godz. 18.00 w naszym kościele odbędzie się Koncert Muzyki Pasyjnej w wykonaniu zespołu SOGNI D’ORO. Celem koncertu jest przybliżenie europejskiej muzyki religijnej na wysokim poziomie wykonawczym oraz skłonienie do refleksji nad cierpieniem Chrystusa i bólem Jego Matki, która pomoże odpowiednio przeżyć czas Wielkiego Postu i pomoże nam się przygotować do rekolekcji wielkopostnych. W programie będą utwory m.in. takich kompozytorów, jak: G. F. Haendel, G. B. Pergolesi, A. Stradella, J. Brahms, A. Dvorak, G. Rossini, St. Moniuszko, E. Pałłasz.

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze możemy przeczytać m.in. o Gorzkich Żalach – co jest wyjątkowego w tym nabożeństwie i dlaczego w Polsce jest tak popularne, o tercjarzach, czyli o tym skąd się wzięły trzecie zakony i kto może do niego wstąpić oraz o ojcu Pio walczącym z diabłem.

Informacje - zapowiedzi:

- Od poniedziałku 5 do środy 7 marca br. odbędzie się zbiórka elektrośmieci na rzecz Stowarzyszenia Kościół w Potrzebie. Elektrośmieci można przynosić na podwórko probostwa (ew. pod bramę przy probostwie). Jeśli ktoś nie ma możliwości dostarczyć – proszę zgłosić, przyjedziemy.

- XIV Zbiórka Żywności pod hasłem Tak-Pomagam będzie przeprowadzona 9 i 10 marca br. Celem zbiórki jest zgromadzenie żywności z długim terminem przydatności do spożycia, z których będą przygotowane paczki dla najbardziej potrzebujących osób i rodzin. Zbiórka odbędzie się w wielu sklepach, m.in. w naszym sklepie „SPOŁEM” przy ul. Brzezińskiej w piątek od 8.00 i w sobotę od 7.00 do zamknięcia sklepu.

- 16 marca w Mysłowicach po raz drugi odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa z dwoma wariantami trasy (43 i 32 km). Rozpoczęcie o 20.00 w kościele na Bończyku.

- Tegoroczne parafialne rekolekcje wielkopostne będziemy przeżywać od 18 do 21 marca, a naszym przewodnikiem będzie ks. Marcin Aleksy, proboszcz parafii św. Pawła w Bielsku Białej.

- Chorych i starszych parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę 24 marca br.

W ostatnim czasie zmarł:

- śp. Zdzisław Kajdaniak, l. 83, zam. ul. Tulipanów 16