2 Niedziela Wielkiego Postu – 25 lutego 2018 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

W zwykłe dni Wielkiego Postu (z wyjątkiem piątku) od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi św.

Dziś o godz. 14.45 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Wszystkich chętnych śpiewających zapraszamy na spotkania scholi przed Triduum Paschalnym w czwartki o godz. 18.30 w salce przy probostwie.

W czwartek po Mszy św. wieczornej (ok. 18.45) na probostwie katecheza dla dorosłych w oparciu o Kompendium Katechizmu Kościoła Katolickiego.

W piątek o 16.00 Droga Krzyżowa dla dzieci, a o 17.15 Droga Krzyżowa dla wszystkich. Kartki z wypominkami za zmarłych na Drogę Krzyżową można przynosić do zakrystii.

W piątek po Nowennie Pompejańskiej (ok. 19.45) na probostwie spotkanie parafialnego zespołu Caritas.

Zachęcamy do podjęcia abstynencji od napojów alkoholowych na czas Wielkiego Postu i danie świadectwa przez wpis do Księgi Trzeźwości, która znajduje się na ołtarzu Bożego Miłosierdzia.

Kolekta przyszłej niedzieli będzie na potrzeby naszej parafii, a po Mszach św. odbędzie się zbiórka na fundusz misyjny Ad Gentes.

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze możemy przeczytać m.in. o dżumie XXI w. czyli o samotności, o modlitwie jako najskuteczniejszej broni oraz o bpie Herbercie Bednorzu – nieustępliwym bojowniku o „niedzielę Bożą i naszą”. Jest też nowy numer Małego GN.

Informacje - zapowiedzi:

- Na stoliku z prasą znajdują się ulotki Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym Radość oraz Hospicjum św. Brata Alberta z potrzebnymi danymi, by przy okazji rocznych rozliczeń podatkowych można tym organizacjom podarować 1% podatku.

- W najbliższą sobotę 3 marca br. odbędzie się Wielkopostny Dzień Skupienia dla Nauczycieli w klasztorze Sióstr Boromeuszek (ul. Starokościelna). Początek o godz. 15.00.

- Od 5-7 marca br. odbędzie się zbiórka elektrośmieci na rzecz Stowarzyszenia Kościół w Potrzebie.

- XIV Zbiórka Żywności pod hasłem Tak-Pomagam będzie przeprowadzona 9 i 10 marca br. m. in. w sklepie Społem przy ul. Brzezińskiej

- 16 marca w Mysłowicach po raz drugi odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa z dwoma wariantami trasy (43 i 32 km). Rozpoczęcie o 20.00 w kościele na Bończyku.

- Tegoroczne parafialne rekolekcje wielkopostne będziemy przeżywać od 18 do 21 marca, a naszym przewodnikiem będzie ks. Marcin Aleksy, proboszcz parafii św. Pawła w Bielsku Białej.

Prezydent Miasta Mysłowice, Pan Edward Lasok, serdecznie zaprasza mieszkańców na doroczne spotkania nt. zadań wykonanych w mieście w minionym roku i planów na kolejne lata. Spotkania odbędą się: - w poniedziałek 26 lutego o godz. 18.00 w MOKu (kinie Znicz) dla mieszkańców Brzezinki i we wtorek 27 lutego o godz. 18.00 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 dla mieszkańców dzielnicy Larysz-Hajdowizna.

- śp. Stefan Lasok, l. 84, zam. ul. Kościelnej 40

- śp. Genowefa Szewczak z d. Piłat, l. 92, zam. w Brzęczkowicach, ul. Nad Przemszą 15