1 Niedziela Wielkiego Postu – 18 lutego 2018 r.

Dziś obchodzimy Niedzielę Trzeźwości, chcemy modlić się w intencji trzeźwości naszych rodzin i naszego społeczeństwa. Zachęcamy również do podjęcia abstynencji od napojów alkoholowych i danie świadectwa przez wpis do parafialnej Księgi Trzeźwościowej, która znajduje się na ołtarzu Bożego Miłosierdzia.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby remontowe naszej parafii – na remont zakrystii. Bóg zapłać za wszystkie Wasze ofiary. A po Mszach św. wolontariusze parafialnej Caritas zbiorą datki na zakup czytników audiobooków dla pacjentów Hospicjum św. Br. Alberta. Kolekta przyszłej niedzieli będzie na potrzeby naszej parafii.

W zwykłe dni Wielkiego Postu będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

Dziś o godz. 14.45 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które wygłosi nasz wikariusz ks. Michał Wala – zapraszamy.

We wtorek po Mszy św. wieczornej w salce przy probostwie spotkanie przed tegoroczną pieszą pielgrzymką do Częstochowy. Zapraszamy wszystkich chętnych i sympatyków.

Wszystkich chętnych śpiewających zapraszamy na spotkania scholi przed Triduum Paschalnym w czwartek o godz. 18.30 w salce przy probostwie.

W piątek o 16.00 Droga Krzyżowa dla dzieci, a o 17.15 Droga Krzyżowa dla wszystkich. Kartki z wypominkami za zmarłych na Drogę Krzyżową można przynosić do zakrystii.

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego. W tym roku jesteśmy zaproszeni do przeżywania Wielkiego Postu z ojcem Pio. Możemy także przeczytać m.in. o fenomenie rodziny, która wiele może dzięki miłości wzajemnej oraz o poszczeniu, które poprawia stosunek do życia i siebie samego. Jest też nowy numer Małego Gościa Niedzielnego.

Informacje:

- Na stoliku z prasą znajdują się ulotki Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym Radość oraz Hospicjum z potrzebnymi danymi, by przy okazji rocznych rozliczeń podatkowych można tym organizacjom podarować 1% podatku.

- Od soboty 24 lutego br. w parafii na Bończyku rozpoczyna się Seminarium Odnowy Wiary.

- W sobotę 3 marca br. odbędzie się Wielkopostny Dzień Skupienia dla Nauczycieli u Sióstr Boromeuszek (ul. Starokościelna).

- Od 5-7 marca br. odbędzie się zbiórka elektrośmieci na rzecz Stowarzyszenia Kościół w Potrzebie.

- 16 marca w Mysłowicach po raz drugi odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa z dwoma wariantami trasy (43 i 32 km). Rozpoczęcie o 20.00 w kościele na Bończyku.

- Tegoroczne parafialne rekolekcje wielkopostne będziemy przeżywać od 18 do 21 marca, a naszym przewodnikiem będzie ks. Marcin Aleksy, proboszcz parafii św. Pawła w Bielsku Białej.

- Bierzmowanie młodzieży naszej parafii odbędzie się w poniedziałek, 21.05.2018 r.

Serdecznie dziękujemy za ofiarowane książki i za ofiary na zakup czytników audiobooków dla pacjentów Hospicjum św. Br. Alberta w Jaworznie.

Dziękujemy za udział i gorliwą modlitwę w czasie nabożeństwa czterdziestogodzinnego.

- śp. Henryk Piwko, l. 86

- śp. Damian Gąsiorczyk, l. 58