Ogłoszenia duszpasterskie

6 Niedziela Zwykła – 11 lutego 2018 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na bieżące potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za wszystkie Wasze ofiary. Od dziś rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do podjęcia abstynencji od napojów alkoholowych i danie świadectwa przez wpis do parafialnej Księgi Trzeźwościowej.

Dziś o godz. 15.00 nieszpory niedzielne – zapraszamy.

W Środę Popielcową wraz z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Msze św. o 8.00, 9.30, 16.00 i 18.00. Kolekta tego dnia to tzw. jałmużna postna. Popielec jest dniem postu i wstrzemięźliwości (postu ilościowego [od 18 do 60 roku życia] i jakościowego [od 14 roku życia]).

Czterdziestogodzinne Nabożeństwo, które polega na całodziennej Adoracji NS, będziemy przeżywać w czwartek, piątek i sobotę po Popielcu. Zachęcamy do nawiedzenia NS w ciągu tych dni oraz do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania – w tych dniach dodatkowo od 16.00 do Mszy św. wieczornej.

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych – Drodze Krzyżowej (w piątki o 16.00 dla dzieci i o 17.15 dla dorosłych) i Gorzkich Żalach (w niedziele o 14.45). Kazania pasyjne głosił będzie w tym roku ks. Michał Wala. Kartki z wypominkami za zmarłych na Drogę Krzyżową można przynosić do zakrystii.

Wszystkich chętnych śpiewających zapraszamy na spotkania scholi przed Triduum Paschalnym. Pierwsze spotkanie w czwartek o godz. 19.00 w salce przy probostwie.

Od dziś do przyszłej niedzieli trwa zbiórka książek dla pacjentów Hospicjum św. Br. Alberta w Jaworznie. Interesujące książki i czasopisma można włożyć do koszów znajdujących się przy wejściach do kościoła. W przyszła niedzielę po Mszach św. wolontariusze parafialnej Caritas zbiorą datki na zakup czytników audiobooków dla pacjentów tegoż Hospicjum. Kolekta przyszłej niedzieli będzie na potrzeby naszej parafii.

Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze przeczytamy m.in. o tym co walentynkowe serca mają wspólnego z sypaniem popiołu na głowę, o męczenniku z ludu Czango, który zginął z różańcem w ręku, o systemie opieki zdrowotnej – czekają nas zmiany czy rewolucja.

W najbliższą sobotę (17.02.) zapraszamy wszystkich zakochanych do świętowania. Z tej okazji dwie propozycje: po Mszy wieczornej, ok. godz. 19.00 zapraszamy zakochanych: małżonków, narzeczonych, pary i tych, którzy chcą „odświeżyć” swoją miłość na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem prowadzoną przez diakonię modlitwy Domowego Kościoła z Bończyka. A zaraz po modlitwie, czyli ok. 19.40 w oratorium pod kościołem rozpocznie się seans filmowy. Tym razem będzie to film „Staroświecki” o nieco innym podejściu do zakochania niż na większości współczesnych filmów. Film będzie z napisami, więc tych, którzy potrzebują, prosimy aby zabrali „drugie oczy”.

Na stoliku z prasą znajdują się ulotki Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym Radość oraz Hospicjum z potrzebnymi danymi, by przy okazji rocznych rozliczeń podatkowych można tym organizacjom podarować 1% podatku.

Informujemy, że tegoroczne parafialne rekolekcje wielkopostne będziemy przeżywać od 18 do 21 marca, a naszym przewodnikiem będzie ks. Marcin Aleksy, proboszcz parafii św. Pawła w Bielsku Białej.

Bierzmowanie młodzieży naszej parafii odbędzie się w poniedziałek, 21.05.2018 r.