Ogłoszenia duszpasterskie
V Niedziela zwykła – 4 lutego 2018 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji. „Bóg zapłać” za każdy dar.

W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna wg porządku wakacyjnego – tylko we wtorek (8.45-10.00 i 16.00-17.30) oraz w czwartek (8.45-10.00).

Kontynuujemy Nowennę Pompejańską – w niedziele odmawiamy różaniec po Mszy św. wieczornej (ok. 16.30), a w tygodniu jedną część przed Mszą św. wieczorną (ok. 17.30), a dwie kolejne po Mszy św. wieczornej.

W poniedziałek przypada wspomnienie św. Agaty – można przynieść do pobłogosławienia chleb, sól i wodę.

Świecka Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego zaprasza na spotkanie, które odbędzie się we wtorek, 6 lutego, o godz. 16.30 w klasztorze Sióstr Służebniczek.

W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. od 17.00.

W sobotę, w przeddzień wspomnienia MB z Lourdes i Światowego Dnia Chorego, odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych i osłabionych wiekiem parafian. Prosimy zgłaszać ich w zakrystii lub w kancelarii.

A w przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 9.30 będziemy modlili się przez wstawiennictwo MB z Lourdes w int. chorych i starszych parafian. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza członków i sympatyków na miesięczne spotkanie w przyszłą niedzielę, 11.02.2018 r. o 15.30 w salce przy probostwie.

Zachęcamy do przeczytania najnowszego numeru Gościa Niedzielnego, w którym można przeczytać m. in. wywiad z dr Wandą Półtawską o obranie życia dzieci nienarodzonych i o uczeniu się odpowiedzialności, o burzliwych losach najcenniejszego z polskich insygniów królewskich, tzw. korony Chrobrego oraz o rozwoju chrześcijaństwa w Korei.

W dniach 11-18.02.2018 r. w naszym kościele odbędzie się zbiórka książek dla pacjentów Hospicjum św. Br. Alberta. Można będzie podarować interesujące książki i czasopisma, a w niedzielę 18.02. br. po Mszach św. odbędzie się zbiórka pieniędzy na zakup czytników audiobooków dla pacjentów. Szczegóły na plakacie.

W ostatnim czasie zmarli:

- śp. Adam Warwas, l. 65, zam. ul. Dworcowej 9

- śp. Elżbieta Szczot z d. Sorek, l. 59, zam. ul. Brzezińskiej 37

- śp. Luiza Kliesch, l. 99, zam. ul. Orzeszkowej 37