Ogłoszenia duszpasterskie
IV Niedziela zwykła – 28 stycznia 2018 r.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Serdeczne „Bóg zapłać” za każdy dar.

Zapraszamy na dzisiejsze kolędowanie z Zespołem Agapetos po Mszy o 11.15 (po koncercie będzie można nabyć płytę kolędową zespołu w cenie 20 zł). Ostatnie już w tym roku nieszpory kolędowe dziś o 15.00.

W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna wg normalnego porządku, natomiast w drugim tygodniu ferii (4-10.02.2018 r.) wg porządku wakacyjnego – kancelaria będzie czynna tylko we wtorek i czwartek.

We wtorek o 18.45 w oratorium spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I spowiedzi i I Komunii św.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca wraz z tradycyjnymi nabożeństwami. Zachęcamy do spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej.

W czwartek po wieczornej Mszy św. na probostwie spotkanie parafialnego zespołu Caritas.

W piątek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, czyli MB Gromnicznej. Jest to również I piątek miesiąca oraz Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. o 6.30 (recytowana), 8.00 (w int. osób konsekrowanych), 16.00 i 18.00. W czasie każdej Mszy św. pobłogosławimy gromnice (prosimy, by gromnice były z okapnikami, by nie niszczyć ławek w kościele). Gromnice można też nabyć w zakrystii. Kolekta tego dnia jest przeznaczona na zakony kontemplacyjne. Od święta MB Gromnicznej rozpoczynamy II edycję parafialnej Nowenny Pompejańskiej – pierwsza część różańca będzie odmawiana przed wieczorną Mszą św. (ok. 17.30), a dwie następne po Mszy św. wieczornej. W piątek po Nowennie – rozbieranie choinek i degustacja pierników z choinek.

W sobotę przypada wspomnienie św. Błażeja. Tradycyjnego błogosławieństwa będziemy udzielali po obu Mszach św. (rano: pomiędzy Mszą św. a nabożeństwem pierwszosobotnim).

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji.

Zachęcamy do przeczytania najnowszego numeru Gościa Niedzielnego, w którym można przeczytać m. in. o tym, że mistyka jest dla wszystkich, a nie tylko dla wybranych, o tym, skąd ostatecznie wiemy, co jest dobre, a co złe, co sprawiedliwe, a co niesprawiedliwe oraz o misji i codzienności Radia eM.

W dniach 11-18.02.2018 r. w naszym kościele odbędzie się zbiórka książek dla pacjentów Hospicjum św. Br. Alberta. Można będzie podarować interesujące książki, czasopisma, albumy czy atlasy, a w niedzielę 18.02. br. po Mszach św. odbędzie się zbiórka pieniędzy na zakup czytników audiobooków dla pacjentów. Szczegóły na plakacie.

Stowarzyszenie Błękitna Atmosfera zaprasza na spotkanie informacyjne nt. odnawialnych źródeł energii (panele fotowoltaiczne, pompy ciepła), które odbędzie się we wtorek, 30.02.2018 r. o godz. 18.00 w MOKu na Morgach (ul. Wybickiego 80). Plakat w gablocie.

W ostatnim czasie zmarli:

- śp. Bronisława Piprek, l. 83, zam. ul. Kudery 7

- śp. Stanisław Martyna, l. 76, zam. ul. Transportowców 4